Технологија- Page 2 of 15 - Слободен печат

Category : Технологија

Жена Магазин Технологија

Исчезната во вселената: Леталото го нашле, нејзиното тело не (ВИДЕО)

Слободен печат
Една бизарна несреќа што се случила на почетокот на вселенската трка меѓу САД и СССР до ден денес не може да се објасни. Сите се...
Магазин Технологија

Инстаграм отсега со ново правило кое сите ќе мораат да го почитуваат

Слободен печат
Инстаграм ќе бара од своите нови членови при регистрација задолжително да внесат датум на раѓање, затоа што планира да воведе повеќе содржини кои се прилагодени...
Магазин Технологија

За ова видео сите зборуваат: Има повеќе од 20 милиони прегледи за еден ден (ВИДЕО)

Слободен печат
Јутјуб уште еднаш традиционално го објави својот преглед на годината што е при крај, а на видеото се најдоа најголемите трендови и инфлуенсери на таа...
Магазин Технологија

Првите хибриди на мајмуни и свињи родени во кинеска лабораторија

Слободен печат
За прв пат во историјата, кинеските научници успеаја да донесат на свет две живи химери – хибриди на свињи и мајмуни, пишува „New Scientist“. Свињите...
Магазин Технологија

Зошто сè уште нема бесплатна WiFi мрежа во авион и зошто сè уште нема да стане реалност?

Слободен печат
Оние кои често патуваат со авион веќе се прашуваат зошто не можат бесплатно да се поврзат на WiFi мрежата. Причината зошто тоа нема да биде...
Вести Магазин Планета Технологија

ФБИ ПРЕДУПРЕДУВА: Залепете ја камерата, хакерите ве гледаат преку „паметните“ телевизори (ВИДЕО)

Слободен печат
Паметните телевизори кои се приклучени со интернет и поддржуваат апликации и стриминг, ги прави ранливи за хакерски напади. Многу од нив доаѓаат и со вградена...
Магазин Технологија

НОВ ДИЗАЈН НА ФЕЈСБУК: Видете ги промените кои ќе ги воведе социјалната мрежа (ФОТО)

Слободен печат
Социјалната мрежа Фејсбук ќе го менува дизајнот, а според фотографиите може и да се види што да очекуваме наскоро. Според новиот дизајн се изгледа полесно...
Ви Препорачуваме Магазин Технологија

ПАНИКА ПОРАДИ АПЛИКАЦИЈА НА ФЕЈСБУК: Доволно е да ја свртите камерата кон некого за на екранот да ви се појави нивниот профил

Слободен печат
Апликацијата на Фејсбук за препознавање на лица предизвика страв и шок во јавноста, но компанијата тврди дека таа е наменета само за членовите на оваа...
Магазин Технологија

Оваа грешка на новиот електричен пикап „Тесла” го чинеше Елон Маск 768 милиони долари

Слободен печат
Акциите на компанијата „Тесла”, вчера пред затворање на берзите поефтинија за шест отсто, откако претходно беше претставено новото теренско електрично возило „Сајбертрак”, јави „Форбс”. Како...
Еспресо Технологија Шоу биз

Познатиот комичар жестоко го искритикува Зукерберг!

Слободен Печат
Познатиот актер и комичар Саша Барон Коен, жестоко го искритикува извршниот директор на Фејсбук, Марк Зукерберг, велејќи дека тој би му дозволил дури и на...