Категорија: Технологија

Магазин Технологија

Apple ги представи новите iPad Air и iPad Mini

Слободен печат
Пред конференцијата закажана за понеделник, Apple претстави нова линија на таблети – 10,5-инчниот iPad Air и 7,9-инчниот iPad mini. Двете доаѓаат со поддршка на Apple...
Магазин Технологија

Black Shark 2 презентиран со Super AMOLED дисплеј за чуствителни на притисок

Слободен печат
Официјално е претставена мобилниот верзија на телефонот Black Shark 2, со значителни подобрувања на екранот и перформансите. Супер AMOLED екранот има големина од 6,39 инчи...
Магазин Технологија

Новиот Xiaomi Mi 9 Explorer Edition пристигнува на крајот од март

Слободен печат
Регуларниот модел Xiamoi Mi 9 е веќе еден од најпопуарните Андроид телефони, а новиот модел што пристигнува и се стреми кон тоа да ги задоволи...