Категорија: Технологија

Магазин Технологија

Во што се подобри НОВИТЕ АЈФОНИ во споредба со нивните претходници?

Слободен печат
Заедничко за сите е што ниту еден од нив нема поддршка за 5G, но тоа се очекува да се имплементира во моделите што ќе бидат...
Магазин Технологија

Новиот АЈФОН им прави проблеми на луѓето со ОВАА НЕСЕКОЈДНЕВНА ФОБИЈА

Слободен печат
Додека едни се шегуваат со дизајнот на новите Ајфони, други помалку или повеќе реално се плашат...
Ви Препорачуваме Магазин Технологија

СУРОВО ПРЕДВИДУВАЊЕ НА МИЛИЈАРДЕРОТ: Вештачката интелигенција на луѓето ќе им остави само две професии

Слободен печат
Милијардерот Илон Маск смета дека вештачката интелигенција во иднина речиси секоја работа ќе ја направи бесмислена. Маск тоа го рекол во своето излагање на Светската...
Магазин Технологија

Избришете ги од Фејсбук: Овие две информации се доволни за кражба на идентитет

Васко Спасоски
Френк Абагнејл, еден од најпознатите измамници на светот, според чиј живот е снимен и филм со Леонардо Ди Каприо, денеска е еден од безбедносните советници...
Магазин Технологија

ИНФЛУЕНСЕРИТЕ најдоа нова мрежа: Инстаграм веќе е за „старци“!?

Слободен печат
Младите луѓе наоѓаат нови социјални мрежи, затоа што постоечките се преполни со содржини кои не ги интересираат...
Магазин Технологија

„Протекоа“ милиони телефонски броеви на корисници на Фејсбук

Слободен печат
Се претпоставува дека пропустот настанал во 2018 година, кога е укината опцијата за едноставно пребарување на корисниците според јавно достапните податоци....
Магазин Технологија

Кинезите направиле СУПЕР ЛАСЕР: 13 пати подобар од стариот, а еве зошто ќе има ЗЕЛЕНА боја (ВИДЕО)

Слободен печат
Научници од југоисточна Кина велат дека синтетизирале кристал со потенцијал значајно да ги подобри перформансите на ласерот кој се користи во цивилна и воена опрема....
Ви Препорачуваме Магазин Технологија

И ТОА Е МОЖНО: Хакиран профилот на директорот на Твитер, испраќани вулгарни пораки

Слободен печат
Од прифилот на Џек Дорси биле испраќани пораки со вулгарна, расистичка и политички некоректна содржина, речиси до сите негови следбеници....
Магазин Технологија

Оваа популарна апликација можеби инсталирала вирус во вашиот телефон – Избришете ја ако ја имате

Слободен печат
Доколку денеска превземате или отворате PDF документ на вашиот телефон, и тоа го правите со специфичната Android PDF апликација, тогаш ве очекува големо изненадување. Причина...
Магазин Технологија

Досега на пазарот нема ваков смартфон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во светот има неколку компании за кои со гаранција можеме да кажеме дека ги имаат најдобрите смартфони, сепак добија силна конкуренција од еден кинески производител....