Категорија: Семејство

Еспресо Семејство

Сите нечистотии од фугите исчезнуваат: Оваа мешавина гарантира совршено чисти керамички плочки (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Направете ја оваа мешавина од состојки кои сите ги имаме во домот и вашата бања ќе заблеска. Состојки: – 7 чаши вода (1,5 литри) –...
Еспресо Семејство

НЕМА ЖЕНСКА ВАРИЈАНТА: Ова машко име е популарно на Балканот, но има тажно значење

Слободен печат
Во денешно време младите родители често се двоумат дали на своето новородено дете да му дадат модерно или традиционално име. На балканските простори сè уште...
Еспресо Семејство

Кое е значењето на денешниот празник Цветници според православието?

Слободен печат
Еден ден по Лазаровата сабота, во последната недела од велигденскиот пост, се прославува празникот Цветници, кој го симболизира влегувањето на Исус Христос во Ерусалим. Името...
Еспресо Семејство

Трикови со кои ќе го поттикнете интелектуалниот развој кај децата

Слободен печат
Детскиот ум е како сунѓер и во него лесно се врежуваат нови работи. Детството е добар период од животот за децата да научат некои работи...
Еспресо Семејство

Не претерувајте со мебелот: Најчести грешки при уредување на домот

Слободен печат
Честопати луѓето претеруваат при уредување на својот дом и поради тоа домот изгледа неуредно и неорганизирано. Еве неколку совети за добро уредување на домот. Среден...
Еспресо Семејство

Не ви е удобно во домот? Погледнете како да го промените тоа!

Слободен печат
Расположението во домот не ви е на посакуваното ниво? Ви нудиме неколку совети кои ќе ви помогнат. Природна светлина Природната светлина може да има силно...
Еспресо Семејство

Лоши навики кои неизбежно водат кон пожар во домот

Слободен печат
Со зголемување на температурите се зголемуваат и предупредувањата за опасност од пожар на отворено. Но, оваа опасност демне и во нашите домови. Токму затоа погледнете...
Еспресо Семејство

Дрвена, пластична или од бамбус: Која кујнска даска е најдобра?

Слободен печат
Пластична, дрвена или од бамбус – секој има омилена, но најважно е да користиме различни даски за свежо месо, за зеленчук и за овошје, бидејќи...
Еспресо Семејство

Овие 10 работи не треба да ги перете во машина за садови

Слободен печат
Иако е најлесно сe да се стави во машината за садови, без многу размислување, од друга страна, долгорочно гледано ако сакате да ги сочувате вредните...