Семејство- Page 30 of 39 - Слободен печат

Категорија: Семејство

Магазин Семејство

Колку често треба да ја перете постелнината?

Слободен печат
Не постои подобро чувство од легнување на чиста постелнина… но повеќе луѓе ќе признаат дека тоа не го прават доволно често… Експертите открија дека спиењето...
Магазин Семејство

Не сакате да чистите со хемикалии? Направете си домашен антибактериски спреј за чистење на домот

Слободен печат
Исчистете го домот и освежете го со еколошки антибактериски спреј направен од природни состојки кои дезинфицираат и убиваат бактерии. Така, ќе добиете чист простор со...
Магазин Семејство Технологија

Имате слабо WIFI дома? Еве што може да го попречува

Слободен печат
Ако рутерот ви се наоѓа во близина на некоја од овие работи, не е ни чудо што сигналот на безжичниот интернет ви е лош. Дебели...
Магазин Семејство

Како најлесно да ја исчистите кадата?

Слободен печат
Речиси и да не постои када која по неколку години не добива чудни жолти флеки кои никако не се чистат ни со најсилните хемикалии. Наместо...
Магазин Семејство

Вашите маици имаат жолти дамки под пазувите? Еве како веднаш да ги исчистите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Високите температури кои доаѓаат со летото носат многу убави работи како летниот одмор, но исто така, носат и еден непријатен и срамен момент… Во текот...
Магазин Семејство

Како да го исчистите вашиот накит? Ви нудиме неколку едноставни начини!

Слободен печат
Пивото, вотката, оцетот, газираната вода и кечапот можете да ги примените и за други работи освен за консумирање. Станува збор за чистење на вашиот омилен...
Магазин Семејство

Работи кои вашето куче не сака да му ги правите (ВТОР ДЕЛ)

Слободен печат
Вчера го објавивме првиот дел од текстот, а во продолжение видете ги и другите работи кои му пречат на вашиот миленик. 6. Присилување на кучето...
Магазин Семејство

Како да го отстраните лакот за нокти од дрвените површини?

Слободен печат
Една од можните појави при лакирањето е капнување од лакот врз дрвени површини како масичката, паркетот или ламинатот. Веројатно инстинктот ќе ве натера веднаш да...
Магазин Семејство

Работи кои вашето куче не сака да му ги правите (ПРВ ДЕЛ)

Слободен печат
Некои од навиките кои нам ни се нормални за кучињата можат да бидат иритантни. Значи, ако сакате да му бидете најдобар пријател на вашиот пес,...
Магазин Семејство

Дете гениј – Интелигентните деца се препознаваат по овие нешта!

Слободен печат
Постојат многу работи кои децата ги прават, а родителите сè уште не можат да ги разберат. Но, токму децата кои можат да ве изненадат со...