Семејство- Page 21 of 39 - Слободен печат

Category : Семејство

Магазин Семејство

Како изгледа вашата паста за заби? Еве што открива тоа за вас

Слободен печат
Психолозите велат дека дури 40% од нашите постапки не се свесни одлуки, туку едноставно навики. Она што го сметате за најобична рутина е дел од...
Магазин Семејство

Личноста и спиењето: Карактерот го покажува и положбата во која спиете

Слободен печат
Многу експерти тврдат дека токму во сонот се огледува карактерот и душевната состојба на човекот. Анализирајќи го времето кое луѓето го поминуваат во спиење, позицијата...
Ви Препорачуваме Магазин Семејство

ГОЛЕМА БОГОРОДИЦА: Што треба на овој ден да прават мајките и жените?

Слободен печат
Овој ден се слави во спомен на Пресвета Богородица, која се вознесла во небото и го предала својот дух во рацете на Спасителот....
Магазин Семејство

Имате мувла во домот? Без паника, еве како сами да направите природно средство против мувла!

Слободен печат
Кога еднаш ќе се појави влага во домот, особено ако станува збор за влажно опкружување како бањата, многу е тешко да се искорени. А, тоа...
Магазин Семејство

4 животни лекции кои секој родител треба да му ги каже на своето дете

Слободен печат
Родителите постојано им одржуваат лекции на своите деца – не се тепај со брат ти, биди вреден, секогаш кажувај ја вистината, биди педантен и слично....
Ви Препорачуваме Магазин Семејство

СЕДУМТЕ ЏУЏИЊА НА ХИТЛЕР: Никој не верувал дека ќе го преживеат „Аушвиц“

Слободен печат
Нацистите со презир гледале на сè што не е ариевско, а на сите им е познато дека за најголеми непријатели ги сметале Евреите кои немилосрдно...
Магазин Семејство

Четири сериозни извори на токсини кои го трујат организмот на секој член од семејството

Слободен печат
Ви претставуваме четири сериозни извори на токсини во нашиот живот кои мора да ги избегнуваме или регулираме, бидејќи во спротивно може да предизвикаат сериозни здравствени...
Магазин Семејство

Колку е важен душекот на кој спиете за вашата добросостојба и вашето здравје?

Слободен печат
После напорен ден не постои ништо друго освен што сакате да си легнете во вашиот кревет и квалитетно да се наспиете. Но, понекогаш тоа е...
Магазин Семејство

ЛОШ МИРИС ОД ОДВОДОТ? Со само три состојки ќе го решите проблемот

Слободен печат
До ваквите миризби доаѓа поради остатоците од храна измешани со вода и детергент, кои се насобираат во одводот....
Вести Ви Препорачуваме Магазин Македонија Семејство

ИМАТЕ ПРВАЧЕ? Пресметавме колку ќе ве чини почетокот на учебната година

Остануваат уште десетина дена до почетокот на новата учебна година, а гужвите во книжарниците и продавниците веќе започнаа. Родителите стравуваат дека нема да стигнат навреме...