Семејство- Page 20 of 39 - Слободен печат

Category : Семејство

Жена Магазин Семејство

ОДЛИЧНИ ТРИКОВИ за брзо и лесно чистење на ПЕГЛАТА: Потребни ви се само три состојки, сигурно ги имате

Слободен печат
Овие трикови ќе ви помогнат брзо и ефикасно да ја исчистите вашата пегла. Оцет и сол Во помало тенџерче помешајте ги двете состојки, загрејте додека...
Магазин Семејство

Младоженец од Косово се запрепасти, наместо невестата погледнете што се појави под велот (ВИДЕО)

Слободен печат
На социјалните мрежи кружи многу смешно видео. На една свадна во Косово пријателите на младоженецот подготвиле невидено изненадување. На свадбата додека младоженецот се приближуваше кон...
Еспресо Магазин Семејство Храна

5 продукти кои НИКАКО не смеете да ги ставате во микробранова: Јајцето може да ви ЕКСПЛОДИРА, од оризот да добиете ТРУЕЊЕ

Слободен печат
Микробрановата понекогаш е спас, ама некои намирници едноставно не смеат да се ставаат во неа. Ова се петте продукти кои треба да избегнувате да ги...
Магазин Семејство

Воведете рутина кај своето дете за почеток на школската година

Слободен печат
Враќањето во училиште после летниот распуст за повеќето ученици, но и за родителите бара прилагодување. Тој период може да е стресен, па е време за...
Вести Ви Препорачуваме Економија Магазин Семејство

СОВЕТИ ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Колку треба да изнесува џепарлакот на децата за во училиште и како тоа да го одредите?

Слободен печат
Почетокот на школската година може да претставува вистински финансиски предизвик за родителите. Нови учебници, школски прибор, гардероби, воннаставни активности, екскурзии – се само некои од...
Магазин Семејство

КУЧИЊАТА комуницираат со опашката, ДОЗНАЈТЕ ШТО ВИ ПОРАЧУВААТ

Слободен печат
Кучињата можат да откријат многу за своето расположение и намерите со начинот на кој ги мрдаат своите опашки. Разбирањето на говорот на телото на вашиот...
Вести Ви Препорачуваме Магазин Македонија Семејство

КОРИСНИ СОВЕТИ ЗА РОДИТЕЛИТЕ НА ПРВАЧИЊА: Футролата за училишен прибор не мора да биде голема, важно е да е организирана

Слободен печат
Покрај училишниот ранец, тука е и бројниот училишен прибор кој треба да се купи на почетокот на школската година. Родителите, особено оние кои имаат првачиња,...
Магазин Семејство

Сите ги спуштаме РОЛЕТНИТЕ кога ќе блесне сонцето: После ова нема да помислите да ја ЗАТЕМНИТЕ собата

Слободен печат
Сонцето е многу корисно и тоа не само поради витаминот Д, туку и ги убива бактериите во собата. Истражувачите од Универзитетот во Орегон во три...