25.8 C
Скопје

Категорија: Семејство

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Кристина и Галип се родители на дваесет деца: Сите се родени во период од година и два месеца

Слободен печат
Пред само една година, Кристина била мајка на едно дете. Сега има 20, а на пат е уште едно. Сите тие се нејзини биолошки деца,...
Ви Препорачуваме Живот Забава Магазин Магазин слајдер Семејство Сцена

Марко Маринковиќ-Слаткар за флиперите, марихуаната, пелтечењето и музиката: Во времето на татко ми било незамисливо да има рапер кој пцуе и така чесно заработува пари, сега има повеќе опции

Мими Стојановска
После долго време и ниту едно интервју, Марко прифати да проговори за нешта за кои претходно не зборувал. Татковската улога заедно со пандемијата, го оттргнаа...
Ви Препорачуваме Жена Живот Здравје Магазин Магазин слајдер Семејство

ИНТЕРВЈУ | Дора Попова-Узуновски, психолог: Онлајн наставата го атрофираше моторниот развој кај децата, разви мрзоволност и деконцентрација, неопходна е итна промена за спас на младите генерации

Мими Стојановска
Поради светската пандемија, децата најмногу страдаат, од аспект на тоа што тешко е да им објасниш зошто се случува сè што се случува, зошто работите...
Ви Препорачуваме Живот Забава Магазин слајдер Семејство Храна

ФОТО | Барате дестинација за мирен викенд? Ја најдовме, и се вика, замислете, „Мир“!

Јасмина Кантарџиева Димков
Ако сте во близина на Прилеп, скршнете на само неколку километри од центарот на градот. И веќе сте одвоени од градскиот метеж и обиколени сте...
Вести Живот Магазин Свет Семејство Слајдер

ФОТО | Мајките што не можат да се грижат за бебињата може да ги остават тука: Белгија одобри поштенски сандачиња за напуштени новороденчиња

СП.
Колкупати досега сме чуле дека новороденче било оставено на улица, покрај контејнер и дека починало затоа што никој не го нашол на време… Со цел...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО+ФОТО | Тинејџер по кавга со родителите си направил свој дом за околу три илјади денари: Започнал да го гради само со еден копач во рака

Слободен печат
Тинејџерските години се вистински предизвик кога се во прашање несогласувањата со родителите. Секој од нас се сеќава на тој можеби и најубав период во животот...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

ФОТО | Зорица Маџунарова, нашинка во странство и вешта готвачка: Сонувам да отворам ресторан за луѓе со проблем со глутенот

Јасмина Кантарџиева Димков
Зорица е одлична во изработка на најразлични тестенини, пред нејзините специјалитети никој не останува рамнодушен, но иронијата е во тоа што иако ги прави со...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Зошто никогаш не треба да го принудувате детето да изеде сè што е во чинијата?

Слободен печат
Родителите честопати се жалат дека нивните деца јадат како птици и ретко јадат што има на чинијата. Бидејќи како семејство играат главна улога во создавањето...
Ви Препорачуваме Живот Забава Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

ФОТО: Барате место за бегство од градот? Го најдовме на 70 километри од Скопје!

Јасмина Кантарџиева Димков
За оние кои сакаат да избегаат за викенд од градот, особено во потоплите денови пред нас, еве ви една супер идеја – ви го откривме...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Не им кажувајте „не“ на децата бидејќи нема ефект! Наместо тоа, употребете го овој трик и ќе бидете мирни!

Слободен печат
Дали на вашето дете некогаш му се обраќате со зборовите: „Не ја удирај сестра ти“, „Не го влечи брат ти за коса“, „Не го допирај...