Семејство- Page 10 of 37 - Слободен печат

Category : Семејство

Магазин Семејство

Ова се петте знаци дека сте многу блиску до полусреќен брак!

Слободен печат
Како би си го оцениле бракот? Искрено. Терминот „просечно“ ви звучи најблиску до вистината? Шансите се големи една мала анкета меѓу вашите пријатели да покаже...
Магазин Семејство

Момент кој стоплува срца: Близначиња се држат за раце веднаш по породувањето (ВИДЕО)

Слободен печат
Општо познато е дека близнаците имаат чудна, но сепак специјална и уникатна поврзаност. Тие заедно растат во утробата и уште од тие почетоци се заедно...
Магазин Семејство

Евтини, а генијални идеи како да го маскирате вашето дете за Халовин

Слободен печат
Празникот Ноќ на вештерките или Халовин се одбележува денес, 31 октомври, а мислењата за овој празник се поделени во нашата земја. Во Америка, Халовин е...
Магазин Семејство

Сите предности и слабости на луѓето со „НУЛТА“ крвна група

Слободен печат
Луѓето со крвна група 0 се посебни. Може да им даваат крв на сите останати групи, но можат да примат крв само од својата крвна...
Магазин Семејство

Привлекуваат беда и несреќа: Овие работи никогаш не ги чувајте под креветот!

Слободен Печат
Заговорниците на фенг шуи веруваат дека сè со себе носи одредена енергија. Местото на кое ќе ги ставите предметите исто така е важно, бидејќи може...
Жена Магазин Семејство

10 знаци кои покажуваат дека не сте среќни во бракот

Слободен печат
Речиси секоја жена порано или подоцна сака да се смири и вдоми покрај еден маж. Но, без ралика дали ќе се омажите или не, сигурно...
Магазин Семејство

Овие 6 брачни тајни не се кажуваат на пријателите!

Слободен Печат
Убаво е да имате пријателки на кои можете да им ја доверите секоја тајна и со кои можете се да делите, но постојат некои работи...
Магазин Семејство

Креативни решенија за ПРОФИ УРЕДУВАЊЕ и ЗАШТЕДА на простор во вашиот МАЛ СТАН (ФОТО)

Слободен печат
Мали слатки станови, мислите дека немате доволно простор? Се лажете – доколку знаете како да ги уредите, тие можат да ви го обезбедат комфорот, удобноста...
Магазин Семејство

Дали постои идеален родител? Знаци кои укажуваат дека треба да го смените односот кон децата

Слободен печат
Постојат неколку знаци што укажуваат на тоа дека не сте добри во улогата на родител. Понекогаш навистина сме лош пример, а тоа не го ни...
Магазин Семејство

Фенг шуи: Претворете го балконот во оаза на среќа

Слободен печат
Секој, па и најмал балкон може да се уреди според правилата на фенг шуи, доколку сте расположени за еден таков потфат и сакате од балконот...