12.8 C
Скопје

Категорија: Сцена

Магазин Магазин слајдер Сцена

На Меган Маркл и прекипе: Загрижена за својата иднина, на принцот Хари му порачала: Повели, најди работа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Меган Маркл и принцот Хари по големата одлука да се одвојат од кралското семејство и да бидат финансиски независни, се чинеше дека се совршен пар,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Таткото на Лејди Гага барал донција од 50.000 долари, но фановите на пејачката го подбраа!

Васко Спасоски
Џо Германоти, татко на пејачката Леди Гага побара хуманитарна помош и ги замоли луѓето да му донираат дури 50.000 долари, за да може да ги...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Карлеуша ги предизвика естрадните колешки на „Ла бомба“ предизвик (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Една од најконтроверзните српски пејачки, Јелена Карлеуша наскоро ќе ја објави својата нова песна под називот „Ла Бомба“ која ја пее во дует со бразилскиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ваква фотка никој не очекуваше од неа: И Андријана Јаневска знае да биде секси! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ако објавеше ваква фотoграфија некоја нејзина колешка немаше да бидеме воопшто изненадени, но да бидеме искрени не очекувавме ниту ние, а веруваме ниту нејзините обожаватели...
Магазин Магазин слајдер Сцена

По 8 години нова песна на Боб Дилан: Песната е за убиството на Џон Кенеди и трае 17 минути! (ВИДЕО)

Слободен печат
Американскиот кантавтор и нобеловец Боб Дилан по осум години пауза, издаде нова авторска песна. Песната „Murder Most Foul“ трае цели 16 минути и 57 секунди,...
Магазин Сцена

Со уметност против корона: Ентони Хопкинс компонираше валцер, а сега покажа и како слика (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Легендарниот актер Ентони Хопкинс (82) не губи време во изолацијата и тотално и се посвети на уметноста. Како на музичката, така и на ликовната. Да...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Рокенрол спас во полициски час: „Ван Гог“ со дванаесетчасовен виртуелен концерт ќе ги забавуваат обожавателите!

Слободен печат
Откако веќе две недели по ред членовите на српската рок група „Ван Гог“ под слоган „Кој пее зло не мисли“, секоја вечер одржуваат свирки во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поради него почна да користи тешки дроги, славната пејачка потоа беше најдена мртва во станот, а тој сега ги бара нејзините пари!

Слободен печат
Контроверзната и трагично почината пејачка Ејми Вајнхаус својата љубовна приказна со поранешниот сопруг Блејк Филдер, со кој речиси секојдневно беше во кавга во медиумите, ја...
Магазин Сцена

Анџелина Џоли повторно ја покажа својата хуманост – Донираше милион долари за децата кои останаа без храна поради коронавирусот

Слободен печат
Познатата холивудска ѕвезда и активистка за човекови права, Анџелина Џоли,  донираше еден милион долари за организацијата „No Kid Hungry“, која доставува помош за заедниците да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бил во животна опасност, но сега е добар: Пејачот на „Рамштајн“ има коронавирус!

Васко Спасоски
Светските медиуми пишуваат дека фронтменот на германската рок-група „Рамштајн“, Тил Линдмен, се наоѓа во болница во одделот за интензивна нега поради инфекција со коронавирус. Линдмен...