1 C
Скопје

Категорија: Сцена

Магазин Магазин слајдер Сцена

Деталите за разводот на Адел ќе останат тајна, а прекинот на бракот ќе чини многу

Слободен печат
Пејачката Адел и нејзиниот сопруг Симон Конецки, како што е познато, минатата годишна решија да се разведат. Музичката ѕвезда се одлучила на еден чекор, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во родниот лист на малиот Арчи стои точната титула на Меган Маркл (ФОТО)

Слободен печат
Раѓањето на малиот Арчи Моунтбатен-Виндзор во изводот од матичната книга на родените го запишал неговиот татко, принцот Хари. Во неговиот извод на матичната книга на...
Магазин Сцена

Луна Џогани откри колку помошници има Цеца во куќата и со кого пораснале Вељко и Анастасија! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Луна Џогани изнесе досега непознати детали од животот на децата на Цеца Ражнатовиќ, Вељко и Анастасија Ражнатовиќ. Луна во минатото се дружеше со ќерката на...
Магазин Сцена

Само Јелена Карлеуша има храброст да облече ваков фустан! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ако некоја пејачка има храброст да го облече „најголиот“ фустан тоа е дефинитивно контроверзната Јелена Карлеуша.  Атрактивната српска пејачка со своите следбеници на Инстаграм сподели...
Магазин Сцена

Не, ова не е најжешкиот кадар: Девојката на Бонд ги сними најпровокативните сцени! (ФОТО)

Васко Спасоски
Француската актерка Ева Грин (39), најпозната по улогата како девојка на Бонд, се соблече за потребите на новиот филм „Proxima“ и ги покажа голите гради....
Магазин Сцена

Ѓорѓе Давид за страшните глетки во болницата: До мене почина човек кој беше примен кога дојдов и јас

Слободен печат
Познатиот рок пејач Ѓорѓе Давид веќе две недели се бори против коронависурот, откако на јавноста и соопшти дека е позитивен на Ковид 19, а се...
Магазин Сцена

Ниту родените деца не би го препознале: Панчо од ДНК се направи „тасма“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Дефинитивно по завршувањето на пандемијата на коронавирусот, најмногу работа ќе имаат берберите и фризерите.  Но, има и такви кои се решаваат на самопотстрижување во домашни...
Магазин Сцена

Пејачката и славниот актер повторно раскинаа: Подобро им е кога не се заедно!

Слободен печат
Иако неодамна се смирија, славниот пар сепак одлучи дека е подобро да раскинат. Како што пренесуваат странските медиуми, популарниот актер Ченинг Тејтум (39) и пејачката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дани Димитровска: Кога ќе заврши сето ова, ќе поседам уште некој ден на тераса…

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот го промени животот на целата наша планета и поради тоа повеќето од нас сме веќе со недели или месеци затворени во своите...
Магазин Сцена

Пинк за борбата со короната од која е заразен и нејзиниот син: Никогаш во животот не сум плачела повеќе!

Слободен печат
Американската пејачка Пинк (40) открива дека нејзиниот син се чувстува подобро откако му беше дијагностициран коронавирус, а признава дека плачела и се молела по цели...