24.8 C
Скопје

Категорија: Ретро

Магазин Магазин слајдер Ретро

Зошто докторите против чумата носеле чудни маски со клун?

Слободен печат
За средновековните луѓе чумата била најстрашна позната болест, која убивала луѓе на многу суров и болен начин. На луѓето масовно им отекувале лимфните жлезди, што...
Магазин Магазин слајдер Ретро

Пред короната Олимписките игри се откажани само трипати: Не ги прекинаа ниту масакрите, ниту терористите!

Слободен печат
Поради епидемијата со ковид-19, Интернационалниот олимписки комитет и официјално го одложи стартот на Летните Олимписки игри што требаше да се одржат во Токио. Откако почнаа...
Магазин Магазин слајдер Ретро

Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат
За да се подигне свеста за потребата од социјално дистанцирање во време на пандемијата од коронавирусот, група на американски активисти ги редизајнираа омотите на познатите...
Магазин Магазин слајдер Ретро

ФОТО+ВИДЕО | Мистеријата на Атлантида: Шест теории за легендарната цивилизација

Слободен печат
Ниту еден митски поим не е толку мистериозен како што е Атлантида, многу напредна цивилизација која исчезнала пред неколку илјади години. Така барем се претпоставува…...