Категорија: Магазин

Еспресо Здравје

Појадок за слабеење: Намирница со која се губат двојно повеќе килограми

Слободен печат
Доколку сакате да намалите неколку килограми, не го прескокнувајте појадокот. А доколку сакате тоа полесно да го изведете, студиите покажаа дека на менито треба да...
Забава Магазин

ЖИВОТНА ЛЕКЦИЈА: Дали би земале валкана и газена пара?

Слободен печат
Познат говорник одржувал семинар пред голема публика, кога од џебот извадил банкнота од 20 долари и прашал колкумина од присутните би ја сакале таа пара....
Еспресо Здравје

Дознајте што може да ви направи еден алкохолен пијалок дневно

Слободен печат
Најновите истражувања укажуваат на тоа дека само еден алкохолен пијалок или два во текот на денот може да бидат поврзани со ризик од појава на...
Еспресо Здравје

Домашен сируп кој ќе ве спаси од настинките и грипот

Слободен печат
Не давајте непотребно пари за скапи лекови и препарати против настинка, бидејќи самите можете да направите сируп кој е многу поефикасен од кој било лек....
Еспресо Семејство

Направете го сами најдоброто и најевтиното средство за чистење стакло (ВИДЕО)

Слободен печат
Понекогаш едноставно не е доволно да купувате разноразни средства за чистење, особено кога станува збор за прозорците. Од многу производи остануваат бели траги и прозорците...
Забава Магазин

Музика за мирен сон: Дела од славен композитор ќе ви помогнат да заспиете како бебе

Слободен печат
Истражувањата кои ги спроведоа научниците од британските универзитети „Голдсмит“ и „Шефилд“ покажаа дека делата на овој композитор се вистински приспивни песни. Доколку сакате да ви...
Забава Магазин

Инфографик: Што сѐ Facebook, Apple, Microsoft, Twitter, Google и Amazon знаат за нас

Слободен печат
Бројните скандали во кои Facebook се најде поради злоупотреба на личните податоци на корисниците, го отворија прашањето, колку оваа, а и другите социјални мрежи навистина...
Магазин Филм и ТВ

„Дизни“ ќе прави римејк на „Дамбо“

Слободен печат
Последниве години студиото „Дизни“ направи римејк на неколку познати анимирани филмови, меѓу кои „Книга за џунглата“ и „Убавицата и ѕверот“. Оваа година планирани се римејк-верзии...
Магазин Филм и ТВ

Во најава продолжение на серијата „Сексот и градот“

Слободен печат
„Парамоунт“ и „Анонимус контент“ ги откупиле правата за најавената книга „Дали сè уште има секс во градот?“ на Кандис Бушнел, според која ќе снимаат продолжение...