Категорија: Магазин

Забава Магазин

Кој прави селфи, а кој игнорира сè околу себе: Хороскопските знаци на излет

Слободен печат
Овен – На секои 10 минути прашува: Стигнавме? Бик – Штом ќе седне во автомобилот веднаш ги вади сендвичите и колачите. Близнаци – При прва...
Забава Магазин

Рајскиот остров Фиџи (ФОТО)

Фиџи е островска држава составена од повеќе од 300 егзотични острови, чија недопрена природа ќе ве маѓепса на прв поглед… Лоцирана во Јужниот Пацифик, поголем...
Забава Магазин

Одмор за душата и телото, одличен избор за годишниот одмор оваа година – Anantara Chiang Mai Resort (ФОТО)

Слободен печат
Топло ви препорачуваме оваа година за време на годишниот одмор да го посетите Anantara Chiang Mai Resort, кој се наоѓа во северниот дел од Тајланд...
Еспресо Здравје

Енергетски микс кој моментално го елиминира заморот!

Слободен печат
Пробајте го овој сосема природен енергетски микс и елиминирајте го заморот. Покрај тоа што е здрав избор на природен шеќер, сувото грозје обезбедува и витамин...
Еспресо Семејство

Лесен трик за дезинфекција на кујнскиот сунѓер

Слободен печат
Кујнските сунѓери се полни со опасни бактерии, а нивното чистење со средство за миење садови и топла вода не е доволно за овие штетници да...
Магазин Филм и ТВ

Зголемен бројот на самоубиства кај децата поради емитувањето на оваа контроверзна серија (ВИДЕО)

Слободен печат
Oд април 2017 година, бројот на самоубиства кај децата на возраст од 10 до 17 години во САД е зголемен за една третина, покажа спроведената...
Еспресо Здравје

Ве измачува болка во грлото? Ова е најбрзото решение за вас!

Слободен печат
Во овој период од годината кога временската прогноза се менува повеќе пати на дневно ниво ретко кој може да се пофали дека не го мачи...
Забава Магазин

Храна која никогаш не смеете да ѝ ја дадете на вашата мачка

Слободен печат
Мачките се познати по тоа што можат да ве гледаат во очи и да молат за секој ваш залак, иако нивниот сад со храна е...
Забава Магазин

Обожавате орхидеи? Ова се практични трикови за нивно одгледувње

Слободен печат
Орхидеите се прекрасни цвеќиња, а нивното одгледување може да биде вистински предизвик. Да се одгледа орхидеја во домашни услови значи и редовно потсекување на корењата,...
Забава Магазин

Пари – колку и да ги имаме, никогаш не ни се доволно

Слободен печат
Колку и да заработуваме, секогаш ни се чини дека сме можеле или сме заслужиле да имаме повеќе од тоа. Парите не се клучот на среќата,...