Категорија: Магазин

Вести Жена Магазин Македонија

Невработеноста кај младите ЗАГРИЖУВАЧКА – Жените ДИСКРИМИНИРАНИ, а дипломата нема никакво значење (ВИДЕО)

Алек Стојковски
Младите луѓе се потешко доаѓаат до работа, особено работа која одговара на нивното образование и квалитет што го поседуваат. Според податоците на Агенцијата за вработување,...
Еспресо Жена Секс

НЕ ИМ Е ЛЕСНО НА МАЖИТЕ: Од овие машки личности вашето момче навистина се плаши

Слободен печат
Може да се каже дека врзувањето и љубовта не ги плашат толку, колку помислата на некои од вашите блиски мажи....
Магазин Семејство

Природна ИНФУЗИЈА за вашите домашни растенија

Слободен печат
За многу кратко време ќе добијат посвежа и поубава боја и ќе изгледаат многу поздраво од претходно. Практикувајте го ова ѓубрење 3 пати месечно....
Ви Препорачуваме Магазин Технологија

ДОАЃА 5G: Ќе донесе револуција во функционирањето на нашето општество!

Слободен печат
Денеска, во Скопје, по повод 17 мај – Светскиот ден на телекомуникациите, Македонски Телеком и ФЕИТ објавија партнерство за тестирање на 5G технологија. Македонски Телеком...
Забава Магазин

За Шпанците, „Игра на тронови“ поинтересна од Лигата на шампионите

Слободен печат
Шпанската компанија „Толуна“, направи анкета во која доби изненадувачки резултати, мнозинството од шпански државјани предност ѝ даваат на последната епизода од серијата „Игра на тронови“...
Забава Магазин

Дали сте МЕТЕРЕОПАТ? Нутриционистите имаат решение

Слободен печат
Повеќето од нас реагираат на промена на времето. Иако не сме свесни за случувањата во организмот, најмногу трпи нашиот крвоток. За во одредени околности да...
Забава Магазин

ВОЛШЕБНО: Фестивал на песочни скулптури (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
5.000 тони песок ќе бидат претворени во песочни скулптури и артистички креации на Фестивалот за песочни скулптури во Вестон. Годинава овој настан ќе се фокусира...
Забава Магазин Слободна ТВ

ЕВРОВИЗИСКИ СКАНДАЛИ (ВИДЕО)

Слободен печат
Секој голем настан, па така и Евровизија, ретко може да помине без скандал. Во видеото погледнете ги некои од најинтересните случувања на евровизиските натпреварувања....
Жена Магазин

Вакво кафе пијат само тешки садисти и психопати?

Слободен печат
Истражувањата од универзитетот „Инсбрук“ во Австрија пронашло врска меѓу омиленото кафе и човечките особини. Се испоставило дека чисто, црно кафе без додатоци најчесто пијат луѓе...