Магазин- Page 3 of 365 - Слободен печат

Category : Магазин

Жена Магазин

Најдобрата храна за бремени жени

Слободен печат
Ммм.. Вкусната храна не е посакувана само од гурманите, туку и од сите останати. Но, што е со конзервансите и сите останати штетни состојки кои...
Магазин

Хари пристигна во Канада каде ќе започне нов живот со Меган и Арчи

Слободен печат
Британскиот принц Хари пристигна во Канада каде што ќе живее со сопругата Меган и осуммесечниот син Арчи, по кризата во кралското семејство настаната со ненадејната...
Здравје Магазин

Направете Златно млеко – еликсир за долг и здрав живот

Јасмина Кантарџиева Димков
Се нарекува „Голден милк“ (Златно млеко) поради златната боја на напивката. Се заснова на паста од куркума и млеко. Според традицијата, мора да се консумира најмалку...
Забава Магазин

Хороскоп за 21 јануари – Погледнете што ви носи денешниот ден!

Еспресо
Овен Ви следи прилика да напредувате и да прејдете на далеку подобра деловна позиција. Искористете ги поволните аспекти. Доколку имате планови за сериозни промени со...
Здравје Магазин Слајдер

Виц на денот: Доцнење

Слободен печат
Шефот го прашува Трпе: – Трпе, зошто постојано доцниш на работа?! – А вие зошто постојано доцните со платата? – Па добро, сепак добиваш плата....
Забава Магазин

Момо Капор: Тајната наречена МЕЗЕ

Слободен печат
Накусо, што е мезе? Во овој историски период во кој глобализацијата прети да ни ги избрише историските паметења, традицијата и идентитетот, не е напразно да...
Магазин

По скоро две децении љубов, го исфрли сопругот од домот: Сите зборуваат за нивниот развод, а Џулија некогаш вака кажуваше за нив… (ФОТО)

Слободен печат
Популарната актерка Џулија Робертс сега ги полни насловните страници поради шпекулациите дека се разведува, од сопругот Даниел Модера. Ако добро се сеќавате, некогаш на нивниот...
Жена Магазин

Астрологија и стилот на жената: Каков стил избира вашиот хороскопски знак

Слободен печат
Некој ја сака елеганцијата, некој слепо ги следи трендовите, а некој пак, е крајно иновативен…Веројатно, има нешто и до ѕвездите. ОВЕН Жената Овен сака спорт,...
Жена Магазин

Диета со пилешко месо, брза, ефикасна и вкусна

Слободен печат
Диетата се држи 7- до 14 дена, а со неа ќе загубите 5 до 7 килограми. Предноста на оваа диета е и во тоа што...
Магазин Семејство

Мозоците на девојчињата созреваат порано, тврди новото истражување

Слободен печат
Науката веќе докажа дека, во принцип, мозокот на едно девојче созрева порано. Ова го тврди истражувањето направено на Универзитетот во Њукастл. Сепак, треба да се...