Категорија: Магазин

Магазин

Повеќе од 1.300 жалби за настапот на Шакира и Џеј Ло на Супербол: „Ова е порнографски и срамно!“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Федералната комисија за комуникации примила 1.312 жалби од гледачите кои се пожалиле за настапот на Џенифер Лопез и Шакира во текот на полувремето на Супербол,...
Забава Магазин

Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

Слободен печат
Безбедносните трошоци ќе бидат покриени само до 31 март, кога и официјално престануваат кралските должности на парот, кој одлучи да се одвои од семејството и...
Магазин

Вечерва „Баклава“ го промовира новиот албум: Гости ќе бидат Дарко Рундек и „Суперхикс“

Слободен печат
По неколку години создавање, конечно излегува четвртиот албум на групата „Баклава“. Јубилеен со своите четири страни, албумот содржи 13 песни, огромна екипа, различни жанрови и...
Ви Препорачуваме Магазин

Златна Бубамара 2020: Сашко Коцев го „избриша“ подот со РЕКЕТ, Aтиџе запеа пред публиката! (ГАЛЕРИЈА)

Васко Спасоски
Ако некој ги заслужува сите аплаузи, тоа е дефинитивно „Златна Бубамара“, бидејќи е единствената манифестација која веќе 23 години успешно опстојува, без разлика какви политички...
Магазин

Вознемирувачко видео: Бритни Спирс си го скрши стапалото додека танцуваше

Слободен печат
Популарната пејачка Бритни Спирс (38), ја скрши ногата пред неколку дена, а сега објави видео од самата незгода во кое јасно се слуша како „пука“...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков
Здраво-живо драги скопјани, како сте денес? Уште ли ве држи индукционото коронавирус лудило? Да не ви даваме нова идеја за шопинг, ама според лекарите, најефикасен...
Ви Препорачуваме Магазин

Русковска се изнасмеа на „Златна Бубамара“- На менито на Сашко Коцев и аферата „Рекет“ (ФОТО)

Слободен печат
Синоќа во спорскиот центар „А1 Арена“ се одржа 23. издание на „Златна Бубамара“ во организација на Ранко Петровиќ и радио „Бубамара“. И ова издание беше...
Жена Забава Магазин

Јана Стојановска: Улогата на мајка ми е најинтересна улога со која сум се сретнала

Слободен печат
Пред пет месеци глумицата Јана Стојановска се породи, на свет го донесе синчето Ненад, плод на љубовта со сопругот Андрија. Крстен е по дедо му,...
Здравје Магазин

Хрватски научник пресмета колкави се шансите да починете од коронавирус

Слободен печат
Хрватскиот научник д-р Игор Штагљар, специјализиран за молекуларна биохемија, одлучи да ја смири хистеријата поврзана со коронавирусот со јасни бројки. Самиот поглед кон нив сугерира колку...
Забава Магазин

Хороскоп за 28 февруари – Прочитајте што ве очекува овој понеделник…

Слободен печат
Овен Нова љубов, децата, спортот и забавата ќе бидат актуелни во текот на денот. За сето тоа енормно ви расте интересот. Доколку тврдоглаво настојувате да...