Категорија: Магазин

Забава Магазин Некатегоризирано

Јасна Лековска, пилатес-инструктор: Штом еднаш посетите час по пилатес, тоа ќе го вежбате цел живот

Јасмина Кантарџиева Димков
По струка е адвокатка, но животниот пат ја одвел во друга насока. Пилатес-инструкторката Јасна Лековска вели дека вежба од кога знае за себе, а практично повеќе...
Забава Магазин

Хајди Клум се онесвестила на снимање: Фановите се поделени со мислењата, коронавирус или бременост?

Слободен печат
Хајди Клум ги подели фановите. На манекенката ѝ се слоши за време на снимањето на шоуто „America’s Got Talent“. Еден дел од фановите помислија дека...
Забава Магазин

Секс-бомби го „нападнаа“ Новак Ѓоковиќ во Лос Анџелес, едната од нив ја нарекуваат српската Ким Кардашијан! (ФОТО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ го искористи слободното време кое изненадувачки го доби во Америка по откажување на „Индијан Велс“ поради корона вирусот, па беше на дербито во...
Забава Магазин

Три реченици кои почесто треба да им ги кажувате на оние кои ги сакате

Слободен печат
Овие реченици не смеете да заборавите што почесто да ги изговарате на блиските. Можам ли да ти помогнам? За било-што да се работи, од миење...
Жена Забава Магазин

Љубовниот живот на Вирџинија Вулф, била сексуално злоставувана како дете, а повеќе ги сакала жените од мажите

Слободен печат
Вирџинија Вулф имала и привлечност и ум. Нејзината мајка, Јулија Дукворт, била прочуена по својата убавина, а нејзиниот татко, Лесли Стивен, доминирал како една од...
Забава Магазин

Не сакаат никој да ги сожалува, туку да им се воодушевуваат: Психолошки профил на хороскопски знаци – ВАГА

Слободен печат
Припадниците на овој знак се друштвени и ведри. Држат до својот изглед, однесување и убави манири. Им значи да живеат во убаво и хармонично опкружување....
Забава Магазин Некатегоризирано

Ова е најлудото запросување кое некогаш сте го виделе: До солзи ќе ве насмејат зборовите со кои ја запросил! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ештон (29) и Британи (27) се пар од Велика Британија, а во врска се две години. Тие се доказ дека најлудите работи се случуваат тогаш...
Забава Магазин

Чкрткањето додека разговарате на телефон или додека сте на состанок ги открива вашите проблеми, што најчесто цртате?

Слободен печат
Еве го толкувањето на некои од вашите чкртки. Спирали, кругови, брановидни линии – насочени сте кон себе Туѓите проблеми во овој момент не ве засегаат...
Забава Магазин

Тито обожаваше вицеви, посебно оние „забранетите“, а овој за Русите му беше омилен!

Слободен печат
Јосип Броз Тито беше познат како човек со добра смисла за хумор, сакаше да се смее, шегува, па дури и на своја сметка. За ова посебно зборуваше легендарниот Велимир...