Категорија: Магазин

Забава Магазин

Меган Маркл го навреди единствениот член на кралското семејство кој беше на нејзина страна!

Слободен печат
Принцот Хари и Меган Маркл неодамна ги завршија последните кралски должности, поради што се мораа на кратко да престојуваат во Лондон, а Меган со своето...
Забава Магазин

Миење садови и слушање музика – добитна комбинација против стрес

Слободен печат
Истражувачите докажале дека куќните обврски, како што е миењето садови, кога се извршуваат потполно свесно, придонесуваат за намалување на стресот и постигнување душевен мир. Тие...
Забава Магазин

Хороскопски знаци кои не слушнале за зборот „Извини“

Слободен печат
Дали некогаш сте биле фрустрирани бидејќи некој едноставно одбивал да ви се извини? Дури и кога е очигледно дека вината е нивна, некои луѓе едноставно...
Здравје Магазин

Влажните марамчиња не се доволни за заштита од коронавирусот

Слободен печат
Влажните марамчиња за деца не ги одржуваат рацете чисти, односно не можат да заштитат од зараза со коронавирусот, предупредуваат експертите. Иако рацете на децата ќе...
Забава Магазин

Зошто овесот се смета за суперхрана?

Слободен печат
Овесот претставува одличен извор на влакна (особено бета-глукан), како и витамини (особено од Б-групата), минерали (манган, железо, цинк, селен и фосфор) и антиоксиданти. View this...
Здравје Магазин

Симптоми на карциномот можат да се појават со години пред дијагнозата

Слободен печат
Раните знаци на карциномот можат да се појават со години, дури и со децении пред дијагнозата, покажало опширното истражување на генетските мутации кои предизвикуваат здравите...
Забава Магазин

Мајстор за тетоважи кој ги оживува легендарните сцени од филмовите! (ФОТО)

Слободен печат
Овој мајстор за тетоважи не мора да покрие голем дел од телото за тетоважата да биде подетална и убава. Доколку го прашате него, на мал...
Магазин

Најопасната жена на Америка: Ја викале Тифусарката Мери, а заразила десетици луѓе пред карантинот

Слободен печат
Мери била суперпренесувач на болеста уште пред терминот официјално да почне да се употребува. Таа во свое време била толку озлогласена, така што ѝ „закачиле“...
Забава Магазин

Хороскопски знаци кои не се за сериозна врска!

Слободен печат
Иако партнерот не треба да се бара според хороскопскиот знак, не е лошо да се знае кои знаци не се за сериозна врска. Мажите родени...