Магазин- Page 20 of 382 - Слободен печат

Категорија: Магазин

Магазин

Вториот MINI ONE од МИНИ И МАКСИ отпатува за Тетово

Слободен Печат
Среќниот добитник на кој  се предадени клучевите од прекрасниот автомобил е Меридон Муртезани од Тетово. Меридон ни ја раскажа неговата среќна приказна. Имено, тој често...
Магазин Семејство

Идеи за детски роденденски подароци

Јасмина Кантарџиева Димков
Роденденските прослави обичо со себе носат грижа и недоумица што да се подари. За детскиот прв роденден најдобро е да се консултирате со неговите родители,...
Забава Магазин

Cyrillic го имаат хитот за 2020 година: „Твоите очи Лено мори“ во модерен дип-хаус звук! (ВИДЕО)

Слободен печат
Едни од најатрактивните имиња на електронската сцена во Македонија кои се појавиле последниве неколку години, дефинитивно се момците од Cyrillic, Андреј и Бојан. Од ден...
Магазин Семејство

Направете совршени „Спринг ролс“ (Рецепт)

Слободен печат
Пролетните ролатчиња (Спринг ролс) се едни од најбараните специјалитети на азиската кујна, одлични се за мезе и како предјадење. Иако често пролетните ролатчиња ги поврзуваат...
Забава Магазин

Дали ќе ви недостигаат Хари и Меган?, несигурен одговор на Камила, сопругата на принцот Чарлс.

Слободен печат
Нема солзи или израз на болка. Наместо тоа, израз на изненадување и несигурна насмевка. Камила Паркер Боулс, војвотката од Корнвол, необично реагираше на прашањето: „Дали...
Забава Магазин

Лоши денови за хороскопските знаци во 2020 година

Слободен печат
Овен Една од најпрецизните карактеристики на родените во знакот на Овен е дека тие секогаш се во брзање, се движат од една до друга работа...
Забава Магазин

Најголемиот сендвич на светот: Две парчиња леб и 12,724 километри планета Земја меѓу нив

Слободен печат
Студент на Универзитетот во Оукланд успеа да направи сендвич чиј фил е планетата Земја. Необичната идеја, по долга потрага по партнер, ја реализираше со непознат...
Забава Магазин

Супермоделот Ешли Грем роди синче

Слободен печат
Плус сајз моделот Ешли Грем и нејзиниот сопруг, режисерот Џастин Ервин во саботата добија син. Два дена уживаа со бебето во тајност, а потоа среќната...
Жена Магазин

Најдобрата храна за бремени жени

Слободен печат
Ммм.. Вкусната храна не е посакувана само од гурманите, туку и од сите останати. Но, што е со конзервансите и сите останати штетни состојки кои...
Магазин

Хари пристигна во Канада каде ќе започне нов живот со Меган и Арчи

Слободен печат
Британскиот принц Хари пристигна во Канада каде што ќе живее со сопругата Меган и осуммесечниот син Арчи, по кризата во кралското семејство настаната со ненадејната...