29 C
Скопје

Категорија: Магазин

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Васил Гарванлиев се најде на страниците „New York Times“, а за Евровизија вели: Тоа е Олимпијада за пеење

Слободен Печат
Нашиот претставник на овогодинешната Евровизија, Васил Гарванлиев се најде на страниците на реномираниот „New York Times“.  Имено, Гарванлиев имал телефонско интервју со новинарот на „New York...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сет Роген не планира повторно да соработува со Џејмс Франко: Дали славните актери ставија крај на долгогодишното пријателство?

Слободен Печат
Комичарот Сет Роген изјави дека во моментов не планира повторно да соработува на проекти со актерот Џејмс Франко, откако актерот беше обвинет за сексуално вознемирување....
Жена Магазин Магазин слајдер Храна

Валентина Стојановска, блогерка за храна: Затворете ме во кујна и јас нема да се бунтувам

Анита Златкова
Таа е вработена и мајка на четири деца, но сосема успешно се снаоѓа во кујната, а своите слатки и солени деликатеси ги споделува на својот...
Вести Здравје Свет

СЗО: Последица од пандемијата може да биде зголемена телесна тежина кај децата

Слободен печат
 Европската канцеларија на Светската здравствена организација (СЗО) предупреди дека пандемијата на коронавирусот може да има непредвидливи последици кои би можеле да резултираат со зголемена дебелина...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Том Круз ги врати добиените „Златни глобуси“ во знак на протест против организацијата

Слободен Печат
Том Круз ги врати своите награди „Златен глобус“ на Здружението на странски новинари во Холивуд (ХФПА), пишува „Си-Ен-Ен“. Овој потег доаѓа по реакциите во јавноста...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Весна Попоска, деканка на Правен факултет: Не мора за една ноќ да го промениме општествово, ама секако може да побрзаме

Јасмина Кантарџиева Димков
Токму на 8 март годинава сенатот на Меѓународниот универзитет „Визион“ ја потврди одлуката на наставно-научниот совет со која Весна Попоска е избрана за деканка на...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Вовед во анатомија“ ќе добие и 18 сезона: Продолжува најдолгата телевизиска драма

Слободен Печат
„ABC“ објави дека култната серија „Вовед во анатомија“ ќе добие и 18-та сезона, а ѕвездата Елен Помпео ќе го продолжи договорот за да продолжи да...
Жена Магазин Магазин слајдер

Корејска рутина со слуз од полжав за еластична кожа

Слободен Печат
Слузта од полжав е една од омилените состојки во корејската козметика, а корејската козметичка индустрија направи вистински тренд од неа. MIZON е еден од наjпопуларните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Лопез и Бен Афлек „фатени“ заедно во Монтана: Дали „Бенифер“ се враќа по 17 години?

Слободен Печат
Поранешната славна двојка и поранешни свршеници Џенифер Лопез и Бен Афлек поминуваат се повеќе време заедно, откако Лопез официјално се раздели со нејзиниот вереник Алекс...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Даниела Мартиновиќ по разделбата со Петар Грашо со емотивна објава на социјалните мрежи

Слободен Печат
Даниела Мартиновиќ и Петар Грашо неодамна ставија крај на нивната љубов по 24 години врска… Неодамна, портпаролката на музичкиот пар Мартина Подгорски во официјална изјава...