12.8 C
Скопје

Категорија: Магазин

Забава Магазин

Сакате луксузно искуство? Посетете го прекрасниот резорт „Jumeirah Vittaveli“ (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Убавината на Mалдивите е позната во целиот свет, како и името на ланецот луксузни хотели „Jumeirah“. Кога овие два концепти ќе се спојат, се добива...
Еспресо Здравје

Појадок за слабеење: Намирница со која се губат двојно повеќе килограми

Слободен печат
Доколку сакате да намалите неколку килограми, не го прескокнувајте појадокот. А доколку сакате тоа полесно да го изведете, студиите покажаа дека на менито треба да...
Забава Магазин

ЖИВОТНА ЛЕКЦИЈА: Дали би земале валкана и газена пара?

Слободен печат
Познат говорник одржувал семинар пред голема публика, кога од џебот извадил банкнота од 20 долари и прашал колкумина од присутните би ја сакале таа пара....
Еспресо Здравје

Дознајте што може да ви направи еден алкохолен пијалок дневно

Слободен печат
Најновите истражувања укажуваат на тоа дека само еден алкохолен пијалок или два во текот на денот може да бидат поврзани со ризик од појава на...
Еспресо Здравје

Домашен сируп кој ќе ве спаси од настинките и грипот

Слободен печат
Не давајте непотребно пари за скапи лекови и препарати против настинка, бидејќи самите можете да направите сируп кој е многу поефикасен од кој било лек....
Забава Магазин

Инфографик: Што сѐ Facebook, Apple, Microsoft, Twitter, Google и Amazon знаат за нас

Слободен печат
Бројните скандали во кои Facebook се најде поради злоупотреба на личните податоци на корисниците, го отворија прашањето, колку оваа, а и другите социјални мрежи навистина...
Магазин Филм и ТВ

„Дизни“ ќе прави римејк на „Дамбо“

Слободен печат
Последниве години студиото „Дизни“ направи римејк на неколку познати анимирани филмови, меѓу кои „Книга за џунглата“ и „Убавицата и ѕверот“. Оваа година планирани се римејк-верзии...
Магазин Филм и ТВ

Во најава продолжение на серијата „Сексот и градот“

Слободен печат
„Парамоунт“ и „Анонимус контент“ ги откупиле правата за најавената книга „Дали сè уште има секс во градот?“ на Кандис Бушнел, според која ќе снимаат продолжение...