16 C
Скопје

Категорија: Магазин

Еспресо Здравје

Моќен сок за имунитетот и за слабеење: Од телото го исфрла сето она што му штети

Направете го овој прекрасен сок за подобрување на имунитетот. Со неговото консумирање ниту една болест нема да ви може ништо. Состојки: 4 средни моркови, 2,5...
Забава Магазин

СЕКОГАШ ПРИВРЗАНА: Како пред 39 години познатата поетеса се прости од Тито?

Слободен печат
Погребот на Тито бил најголем во историјата на сите поранешни југословенски републики, а на него се сеќаваат жителите на сите земји кои беа дел од...
Автомагазин Магазин

Фотограф го „оддува“ Audi R8 на илјадници парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат
Швајцарскиот фотограф Фабиан Офнер го претстави својот нов проект од серијата „оддување“ на делови на автомобили. Овој пат тој користеше вистински автомобил – „Audi R8“,...
Забава Магазин

Калуѓерки „растураат“ во туристички бизнис – едно ноќевање за 100 евра

Слободен печат
Во Дубровник, во местото Горица, калуѓерки изнајмуваат соби и се прилично успешни во тоа. Како што пишува Дубровачки дневник, станува збор за туристичкото сместување Eight...
Забава Магазин

РУСКА ТВРДИНА НА МРАЧНИ ТАЈНИ: Таму е создадена една важна вакцина

Слободен печат
Имало и крематориум за животните врз кои биле вршени медицинските експерименти. Целата работа била високоризична, а неколку од вработените се разболеле од болестите за кои...
Магазин Филм и ТВ

„Одмаздници: Завршница“ за 12 дена заработи две милијарди долари

Слободен печат
Последниот филм од серијалот „Одмаздници“ за само 12 дена од прикажувањето заработи над две милијарди долари во светски рамки. Ова е втората најбрза таква заработка...
Забава Магазин

Одри Хепберн: Овој едноставен специјалитет го јадела еднаш неделно

Слободен печат
Иако била позната по својата ситна фигура и кружеле гласини дека има пореметување во исхраната, тоа не било вистина. Одри никогаш не поддржувала диети, а...
Забава Магазин

Овој британски бенд е побогат од кралицата Елизабета

Слободен печат
Во изминатата година еден бенд стекна огромно богатство, иако веќе долго време не постојат во својот оригинален состав. Британската група „Квин“ поради филмот „Боемска рапсодија“...
Еспресо Здравје

ВОЛШЕБНА КОМБИНАЦИЈА: Три одлични причини зошто да измешате мед и цимет

Слободен печат
Вкусовите на медот и циметот заедно споени се толку компатибилни, но ретко кој се сетил дека овие две состојки можат да бидат одличен лек за...
Еспресо Здравје

НЕ ГИ ИГНОРИРАЈТЕ: 4 сигнали дека веќе анксиозноста зема силен замав

Слободен печат
Анксиозноста е чувство на интензивен страв, грижа или преголема загриженост за нешто што е во ваша контрола или надвор од неа. Сосема е нормално одвреме-навреме...