4 C
Скопје

Категорија: Магазин

Забава Магазин

Пет причини кои ќе ве убедат да патувате со Venice Simplon Orient Express возот (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Кога станува збор за луксузот на тркала, Belmond Venice Simplon Orient Express е негово ултимативно олицетворение. Овој луксузен воз, бил дел од неколку холивудски филмови,...
Еспресо Семејство

Кучињата ги препознаваат лошите луѓе

Слободен печат
Кучињата се исклучително интуитивни животни кои лесно ги препознаваат разликите во расположението на своите сопственици, но истражувањата потврдиле дека тие можат да препознаат и лоша...
Еспресо Здравје

Познатата банана диета: Намалете 5 килограми за само две недели!

Слободен печат
Откако во Јапонија излезе книгата за банана диетата, настана вистински банана-бум. Тоа е приказната за јапонецот Ватанабе, кој со помош на оваа диета загуби 18...
Забава Магазин

Имате проблем со постојано одложување на обврските? Еве како да престанете да го правите тоа

Слободен печат
Колку и да сакаме, без вистинската мотивација и подготвеност да ја оствариме целта, секогаш постои шанса да се откажеме. За да бидеме сигурни дека ќе...
Забава Магазин

Вкусот на кафето зависи од бојата на шолјата од која го пиете?

Слободен печат
Авторот на студијата која е објавена во магазинот Flavour, дојде до овие резултати откако еден бармен му признал дека муштериите, кои пијат кафе од бела...