-2 C
Скопје

Категорија: Магазин

Забава Магазин

Еве кои се најчудните закони на светот: Сексот со женка животно е сосема во ред?

Слободен печат
Погледнете ги најбизарните закони кои се донесени низ годините. Некои датираат и од пред 300 години, но бидејќи никогаш не се укинати, важат и денес....
Еспресо Семејство

Како покрај работата да имате и квалитетен приватен живот

Слободен печат
Знаеме, многу работите и потребен ви е одмор од време на време. Колкумина од вас биле на Фејсбук во текот на работното време? Следат неколку...
Забава Магазин

Совршен хотел за љубителите на вино (фото)

Слободен печат
Долгоочекуваниот Four Seasons Resort & Residences Napa Valley, конечно ги отвара своите врати… Ова воедно ќе биде осмиот Four Seasons хотел во Калифорнија, а како...
Забава Магазин

Шише Coca Cola од 150 000 долари

„Coca-Cola Bottling Company of Atlanta“ не можеше да се одлучи како треба да изгледа шишето од омилениот газиран пијалок ширум светот… Поради оваа причина, тие во...
Еспресо Здравје

Испијте ја оваа мешавина 20 минути по оброкот и ќе согорите половина од калориите

Слободен печат
Грејпфрутот изобилува со антиоксиданси, витамини и минерали кои го зајакнуваат имунолошкиот систем, но и ги топи и килограмите доколку го приготвите на следниот начин: Потребни...
Магазин Технологија

Најголемите социјални мрежи недостапни ширум светот

Слободен печат
Како што јавуваат светските медиуми, најголемите социјални мрежи не се достапни во повеќе делови од светот. Корисниците ширум Европа, меѓу кои и ние, имаат технички...
Еспресо Семејство

Мали лекции за подобри родители

Секој родител го посакува само најдоброто за своите деца. Сепак, во трката наречена „живот“, забораваме да им се посветиме доволно и да им го понудиме...
Еспресо Здравје

Два магични напитоци за брзо прочистување на организмот

Слободен печат
Доколку досега не сте внимавале на исхраната и сте наталожиле повеќе килограми, а сакате да воведете ред и да го прочистите телото ви препорачуваме два...
Магазин Технологија

„Фејсбук“ го укинува „Месинџер“

Слободен печат
По пет години од осамостојувањето на апликацијата „Месинџер“, таа се враќа во рамките на апликацијата „Фејсбук“. До „Месинџер“ ќе се пристапува преку познатото копче, но...
Еспресо Здравје

ЧУДО ОД ПИЈАЛАК: Смирете го воспалението на синусите за неколку секундни

Слободен печат
Воспалението на синусите настанува кога тие се исполнети со слуз и течност, кои често се контаминирани со бактерии. Симптоми на воспалението може да бидат силни...