Категорија: Магазин

Забава Магазин

Величествен имот во Канада (ФОТО)

Цената на овој имот изнесува 5,4 милиони долари, а ние се согласуваме дека вреди за секој долар, зарем не? Сместен во Монтреал, во најпрестижниот дел...
Забава Магазин

Зошто мажите не сакаат да користат заштита?

Слободен печат
Сигурно сте се нашле во ваква ситуација кога машкото не сака да ја открие причината за одбивање да користи заштита. Возбудливиот момент во спалната соба...
Еспресо Здравје

Зачин кој ќе ви помогне да ги стопите масните наслаги!

Слободен печат
Зачинот кој секојдневно се наоѓа во нашата исхрана, од останатите ароматични засилувачи на вкусот се разликува по тоа што навистина ги топи мастите. Користете бибер...
Еспресо Семејство

Со овие билки внесете позитивна енергија во вашиот дом

Слободен печат
Филозофијата на Фенг шуи е дека растенијата се способни драматично да го сменат животот на човекот Тие имаат својство на луѓето да им обезбедат позитивна...
Еспресо Семејство

20 лесни начини за чистење на вашиот дом во само неколку минути (ВИДЕО)

Слободен печат
Овие прекрасни совети за чистење загарантирано ќе ви заштедат време и пари! Научете како брзо да ја исчистите микробрановата печка користејќи само вода и оцет,...
Забава Магазин

Како далтонистите го гледаат светот?

Слободен печат
Далтонизмот е наследен, а се манифестира со неможност за разликување бои. Најчесто не се разликуваат зелената и црвената боја и тоа се нарекува далтонизам, додека...
Еспресо Здравје

Еликсир од лимон и куркума кој ќе го препороди вашето тело

Слободен печат
Во вашиот утрински напиток додавањето на куркума е евтино, пријатно, а и ќе го препороди вашето тело… Во индиската кујна куркумата е речиси главна состојка,...
Еспресо Здравје

Непроспана ноќ? Еве како да го преживеете следниот ден

Слободен печат
Само една непроспана ноќ е доволна за целосно да ги намали продуктивноста и менталните способности. Иако ви се чини дека ќе полудите, добра вест е...
Забава Магазин

Авганистан, Мексико, Сомалија… Држави во кои не е препорачливо да патувате

Слободен печат
Патувањата нè исполнуваат со среќа и животно искуство, но тоа во голем дел зависи и од изборот на дестинација. Одредени земји од светот, иако ви...