Категорија: Магазин

Магазин Магазин слајдер Храна

Ако готвите сѐ со маслиново масло, не му правите услуга на здравјето

Слободен печат
Маслиновото масло го славиме како супер здраво, една од многу здравите масти и тоа е навистина така. Но, не во секој случај. Со готвењето и...
Жена Магазин Магазин слајдер

Веслиевска: Нашиот образовен систем не ја вреднува и наградува креативноста кај децата

Јасмина Кантарџиева Димков
Кога во 2018 година на Даринка Веслиевска не ѝ бил продолжен договорот за работа како наставник и останала без работа, се пријавила на менторскиот проект...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Одите во тоалет само „за секој случај“? Уролозите предупредуваат да се одвикнете од оваа навика

Слободен печат
Дали одите да уринирате пред да влезете во автомобилот, пред да одите да гледате филм или пред вежбање, па дури и кога немате потреба од...
Магазин Магазин слајдер Храна

5 производи што ги јадеме секој ден, а се опасност за здравјето

Слободен печат
Проблемот со овие намирници е што тие доаѓаат од загаденa средина и се екстремно валкани и можат да содржат бактерии, па затоа се опасни по...
Магазин Сцена

Гитаристот на групата „Квин“ доживеал срцев удар

Слободен печат
Брајан Меј, гитаристот од групата „Квин“,  доживеал срцев удар. 72-годишниот Меј почувствувал болка во градите која траела околу 40 минути и бил однесен во болница,...
Забава Магазин Магазин слајдер

Одберете име за вашето бебе според хороскопскиот знак

Слободен печат
При бирањето имиња за своите бебиња, родителите насекаде бараат инспирација. Дознајте кои имиња астрологијата ги предлага за припадниците на секој хороскопски знак и дознајте го...
Магазин Магазин слајдер Технологија

Меган Маркл верува дека кралското семејство ковало завера против неа?

Слободен печат
Бившата војвотка од Сасекс, Меган Mаркл, верува дека постоела завера против неа од страна на членовите на кралското семејство за да се уништи нејзината репутација....
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 26 мај: Желбата за поактивен живот ќе направи да донесете некои избрзани одлуки

Слободен печат
Овен Во љубовта работите се менуваат на подобро, а тоа вам ќе ви донесе дополнителна среќа. Доколку не сте задоволни со моменталната работа, немојте да...