Магазин- Page 10 of 365 - Слободен печат

Category : Магазин

Жена Магазин

15 модни правила за ниски девојки и жени

Слободен печат
Иако секој може да носи сè, затоа што модата е првенствено само игра, постојат комбинации кои одговараат на нашето тело, но и такви кои не...
Жена Магазин Некатегоризирано

Чистење на накит, прочитајте ги овие корисни совети од стручњаци

Слободен печат
За накитот да изгледа убаво, онака како што сте го купиле, потребно е редовно да го чистите. Тоа воглавно се прави со блага сапуница и...
Жена Магазин

Моника Белучи и 10-те правила на исхрана за згодно тело

Слободен печат
Можно ли е да остенете витки во земјата на пицата, шпагетите, тестенините…Да се биде згоден каква што е Моника Белучи? Зошто гојазноста не е значаен...
Магазин Семејство

НАШИ МИЛЕНИЦИ: Животната приказна на Нера

Слободен печат
Исфрлена кaко партал во најстудените денови. Не можев да ја оставам, ја хранев, ја покривав секоја вечер, но тоа не беше доволно. Одлучив: Нера ја...
Здравје Магазин

За инстант добро расположение јадете од овие намирници

Слободен печат
Не дека постојат „среќни“ и „несреќни“ намирници, но храната (како и боите на облеката која ја носиме) знае да влијае на нашето расположение. Намирниците сојузници...
Жена Магазин

Имате отечено лице наутро? Еве како едноставно да го „спласнете“

Слободен печат
Повеќето топ модели сосема „полудеа“ по новиот тренд наречен „Ice facial“, а меѓу нив е и Кејт Мос која секојдневно го практикува. „Ice facial“ е...
Жена Магазин

Бијонсе ги рекламира новите патики кои ќе бидат хит

Слободен печат
Модните познавачи велат дека новите Адидас патики „Слик 72“, ќе бидат задолжително трендовско модно парче. Колекцијата на спортска облека, под веќе познатото име „IVY PARK“...
Забава Магазин

Милан Поповиќ со судијката која му го додели детето, биле во ист хотел на скијање во Австрија

Слободен печат
Судијката Теа Голуб на 27 ноември донесе одлука синот на Северина и Милан Поповиќ да живее со таткото, а пејачката на тоа поднела жалба. Судијката...
Жена Магазин

Совршено костен пире со рум (рецепт)

Слободен печат
Со малку волја и време може да подготвите совршено костен пире многу повкусно од купената верзија. Потребни намирници – 400 грама костени, 2 лажици шеќер, 40...
Забава Магазин

Од еден богаташ до друг: Екс-сопругата на Абрамовиќ викендов се мажи

Слободен печат
Елитната венчавка ќе се одржи во швајцарскиот ски-центар Сент Мориц. Русинката судбоносното „да“ ќе го изговори пред 300 гости од светот на шоу-бизнисот, спортот, културата...