-9 C
Скопје

Категорија: Храна

Жена Магазин Храна

Еве како да ги обоите јајцата со декупаж техника: Најубавиот украс! (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако изгледа како тешка вештина, оваа техника е многу убава и лесно се изведува… Потребно ви е: – салфети со најразлични цветови – варени јајца...
Магазин Храна

Нека не ви биде здодевно – Направете ги овие едноставни колачиња со пиво (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Израдувајте ги домашните со ова мало слатко задоволство… Состојки: 5 кафени шолји – масло 3 кафени шолји – пиво 1 прашок за печиво брашно по...
Магазин Храна

Изненадете ги најблиските со сочно похувано пилешко

Слободен печат
Состојки: 1 килограм бело пилешко месо 500 милилитри млеко 3 чешниња ситно исечкан лук 3 лажици пченкарно брашно 3 лажици кафеав шеќер 3 лажици соја...
Магазин Храна

Тесто за пица готово за 10 минути: Станете италијански пица мајстор во вашиот дом!

Слободен печат
Рецептот за тестото е многу едноставен, краток и брзо се подготвува, а за вкусот ве уверуваме дека е одличен и дека ќе го подготвувате токму...
Магазин Храна

Фантазија од вкусови за вашата вечера денес – Подгответе ги овие американски палачинки и уживајте!

Слободен печат
Палачинки и чоколадо, совршена комбинација за уживање…  Нормално, можете да ги јадете и со мед, слатка павлака, овошје… со што и да посакате. Нема потреба...
Магазин Храна

Брзо, лесно, превкусно: Колач со јаболка и павлака

Слободен печат
Состојки: За тесто: 125 грама брашно 1 жолчка од јајце 50 грама шеќер 1 кесичка ванилин шеќер 100 грама мелени лешници 100 грама путер За...
Магазин Магазин слајдер Храна

10 најпопуларни инстаграм-рецепти во „добата на коронавирусот“ (ФОТО)

Слободен печат
Интернетот е преполн со рецепти кои секојдневно ни помагаат да зготвиме нешто брзо, едноставно и вкусно, но има и такви кои повеќе сакаат да се...
Магазин Храна

Посни домашни бајадери – Неверојатно вкусни, се топат во уста!

Слободен печат
Магичен десерт за сите генерации, пробајте ги овие домашни бајадери кои се топат во уста… Потребни состојки: – 600 грама шеќер – 350 грама посни...
Магазин Храна

Вистински специјалитет за вашата вечера: Рецепт кој сигурно ќе го направите уште многу пати!

Слободен печат
Во време на пандемијата на коронавирусот се роди уште една вештина кај многу луѓе – а тоа е кулинарската уметност. Креативноста за нови јадења никогаш...
Магазин Храна

Рецепт стар неколку векови: Традиционална италијанска супа која го „греела“ и Леонардо да Винчи

Слободен печат
Традиционалната италијанска минестроне супа подготвена на тоскански начин била едно од омилените јадења на најзначаниот човек на ренесансата Леонардо да Винчи. До овие податоци дошол...