Категорија: Храна

Магазин Магазин слајдер Храна

Еве како да го спречите скапувањето на зеленчукот и овошјето во фрижидерот

Слободен печат
Ако сте од оние на кои секогаш овошјето или зеленчукот им скапува во фрижидерот, пред воопшто да стигнат да го изедат, па со грижа на...
Магазин Храна

Сите се луди за карфиолот, ама не претерувајте со него зашто има и една негативна страна

Слободен печат
Карфиолот е одличен извор на витамин Ц, но и на калиум и фолат, значи е вистинска ризница на здравје. Изобилува со важни хранливи состојки и...
Магазин Магазин слајдер Храна

Лажица полна вкусови – Подгответе зелена чорба за целото семејство

Слободен печат
Состојки: 1 главица кељ 300 грама пилешко месо 1 страк праз 1 главица кромид масло за јадење 2  компири со средна големина сол црн бибер...
Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Пегави шарени јајца: Едноставна техника за фарбање која дава магичен резултат! (ВИДЕО)

Слободен печат
Потребниот материјал е евтин и достапен на сите… Пронајдовме техника која обичните јајца ги претвора во вистински мали уметнички дела! Потребни ви се неколку прехрамбени...
Магазин Храна

Нека ви биде интересно и ова попладне – Благ леб со компир, цимет и какао

Слободен печат
Состојки: 500 грама брашно 1 варен компир со средна големина (испасиран) 1 коцка сув квасец 100 грама шеќер 1 ванилин шеќер 1 жолчка од јајце...
Магазин Храна

Израдувајте го семејството во изолација: Посен ролат со банани готов за 5 минути (ВИДЕО)

Слободен печат
За време на Големиот пост, израдувајте ги сите со овој вкусен десерт чија подготовка ќе ви одземе многу малку време, а неговиот вкус е несекојдневен....
Магазин Храна

Збогатете ја трпезата: Велигденска чоколадна торта

Слободен печат
Состојки: За пандишпан: 4 јајца 200 грама шеќер 1 ванилин шеќер 150 милилитри масло за јадење 100 грама брашно 50 грама какао 1 прашок за...
Жена Магазин Храна

Нов совршен трик за фарбање на јајца во лушпа од кромид: Совршени јајца за најубава велигденска кошница (ВИДЕО)

Слободен печат
Вака уникатни шари ќе постигнете со мали лушпи од кромид и бои за фарбање на јајцата. Традиционалниот начин за фарбање на јајцата во лушпи од...
Еспресо Магазин Храна Храна

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат
Ако сакате да направите помала доза, преполовете ги состојките Состојки: 2 килограми брашно 1 квасец 5 јајца 500 милилитри млеко 200 милилитри јогурт 200 милилитри...
Магазин Храна

Вкусна закуска: Стапчиња со ким

Слободен печат
Состојки: 300 грама брашно 200 грама путер 1 жолчка 6 лажици млеко 1 прашок за печиво 1 пакување ким Подготовка: Во сад измешајте ги сите...