Категорија: Храна

Магазин Магазин слајдер Храна

Генијален начин за да ја тргнете горчината од краставицата: Трик кој постојано ќе го користите! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Доколку имате купено краставица која горчи или променила вкус поради долго стоење во фрижидфер, не грижете се! Постои трик кој за само неколку минути повторно...
Магазин Магазин слајдер Храна

Чешка чоколадна торта (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: За пандишпан: 4 јајца 250 грама шеќер 250 милилитри млеко 250 милилитри слатка павлака 1 лажичка сода-бикарбона 400 грама брашно 100 грама какао За...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ролат со мелено месо и пиперки (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 1 килограм мешано мелено месо 150 грама сланина 2 моркови 150 грама кашкавал 3 свежи пиперки 2 јајца 100 грама презла 1 главица кромид...
Магазин Храна

Науката открила во кое време да јадете, придржувајте се до ова и ќе ги намалите килограмите

Слободен печат
Балансот меѓу дебелеењето и губењето на килограми во најголема мера зависи од она што го јадеме и од тоа колку физички сме активни, но многумина...
Магазин Храна

Медени колачиња (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 140 грама несолен путер 200 грама брашно 70 грама кафеав шеќер 1 јајце 1 лажичка цимет 1 лажичка ѓумбир 1 лажичка мелено каранфилче 2...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте во нивниот вкус – Мафини со боровинки и банана (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 2 јајца 200 грама шеќер 100 милилитри масло за јадење 100 милилитри млеко 1 ванилин шеќер 200 милилитри грчки јогурт 2 банани 1 лажица...
Магазин Магазин слајдер Храна

Направете си вкусни домашни варени ѓевречиња (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 500 грама брашно (може бело или мешавина од 300 грама бело и 200 грама интегрално брашно) 1/2 коцка свеж квасец или 20 грама сув...
Магазин Магазин слајдер Храна

Штрудла со јаболка

Слободен Печат
Состојки: 1,5 килограм јаболка 1 ванилин шеќер 1 супена лажица цимет (може и помалку или повеќе, по вкус) 12 супени лажици кафеав шеќер 6 супени...
Магазин Магазин слајдер Храна

ЛЕСЕН, СОЧЕН И ОСВЕЖУВАЧКИ: Мраморен колач со богат фил од ЈАГОДИ

Слободен печат
Овој колач е лесен, сочен и освежувачки, а покрај тоа се подготвува многу брзо и лесно, пробајте и уживајте во вкусот…   Состојки: 200 грама...