Астро предупредување: Овие четири дена во август ќе бидат најлоши, бидете внимателни

Месец август е генерално поволен период во однос на планетите, но астролозите истакнуваат дека ќе има четири критични денови овој месец кога треба да бидете особено внимателни! Хороскопот открива кои денови во август можат да ви донесат проблеми, одложување на плановите и предизвици. 13 август – петок 13 Освен што е петок 13-ти на овој …

Астро предупредување: Овие четири дена во август ќе бидат најлоши, бидете внимателни Read More »

Дневен хороскоп за 4 август: Среќата ќе биде на ваша страна ако одлучите да бидете посмели

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 4 август, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Поотворени сте и расположени за дружење и запознавање нови луѓе. Не трошете време на неважни работи што ве изморуваат. Ве очекуваат неверојатни моменти во љубовта ако знаете да ги препознаете сигналите што ви се испраќаат. Во работата, ќе откриете …

Дневен хороскоп за 4 август: Среќата ќе биде на ваша страна ако одлучите да бидете посмели Read More »

Дневен хороскоп за 3 август: Бидете малку поскромни – тоа е доблест

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 3 август, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Ве очекува поволен ден. Не треба да имате големи грижи на полето на работата. Доколку сте слободни, ви следи ново познанство со личност родена во знакот на Лав. Ве очекува поволна ситуација за почеток на нова врска. Отворени сте …

Дневен хороскоп за 3 август: Бидете малку поскромни – тоа е доблест Read More »

Дневен хороскоп за 2 август: Ве очекува поволен ден

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 2 август, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Ве очекува поволен ден. Не треба да имате големи грижи на полето на работата. Доколку сте слободни, ви следи ново познанство со личност родена во знакот на Лав. Ве очекува поволна ситуација за почеток на нова врска. Отворени сте …

Дневен хороскоп за 2 август: Ве очекува поволен ден Read More »

Месечен хороскоп за август: Понова, поавтентична верзија на нас самите

Во август нашите животи се менуваат со цел да се направи простор за понова, поавтентична верзија на нас самите. Очекувајте изненадувања и неверојатни пресврти на настаните, особено околу новата месечина на 8 август. Овен Август е добро заокружен месец за вас. Ви одговара огнената сезона на Лав, бидејќи секогаш доаѓа со летните, забавни и разиграни …

Месечен хороскоп за август: Понова, поавтентична верзија на нас самите Read More »

Дневен хороскоп за 1 август: Ќе имате шанса да направите добра „зделка“

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 1 август, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Ќе добиете понуда за дополнителна работа. Размислете добро пред да одлучите, затоа што можете да остварите значајни контакти на тој начин. Склони сте кон меланхолија и повлекување. Ситуацијата на емоционално ниво е монотона, но вие сте во голема мера …

Дневен хороскоп за 1 август: Ќе имате шанса да направите добра „зделка“ Read More »

Дневен хороскоп за 31 јули: Сериозните одлуки оставете ги за друг ден

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 31 јули, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Малите фрустрации ќе бидат поврзани со потребата за интимност и за друштво, односно за јавност, и тоа во исто време. Начинот на кој зборувате им создава пречка на луѓето да ви пристапат. Вие оддавате впечаток дека другите луѓе ве …

Дневен хороскоп за 31 јули: Сериозните одлуки оставете ги за друг ден Read More »

Хороскопот на древениот Египет: Откријте го вашиот знак и неговото значење

Во древниот Египетски хороскоп, целиот годишен циклус бил поделен на мали временски периоди. Секој од нив бил управуван од божество кое не само што го предодредува животот на една личност, туку и му дава карактеристики на неговиот лик, тајно знаење и му ги открива загатките за контрола на натприродните моќи. Египетскиот Зодијак вклучува 12 знаци: …

Хороскопот на древениот Египет: Откријте го вашиот знак и неговото значење Read More »

Дневен хороскоп за 30 јули: Вашата мудрост ќе ви помогне да донесете важни одлуки

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 30 јули, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Напорите од минатиот месец денес ќе вродат со плод. Ќе имате причини за славење и ќе се чувствувате посреќно од кога било. На работа малку сте отсутни со умот и бавно ќе ги извршувате обврските. Со партнерот врската ќе …

Дневен хороскоп за 30 јули: Вашата мудрост ќе ви помогне да донесете важни одлуки Read More »