Дневен хороскоп за 26 јули: Одговорностите ви го насочуваат патот по кој ќе треба да се движите

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 26 јули, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Денес вашиот ентузијазам може да биде поголем отколку што можете да се справите во моментот. Внимателно испланирајте го вашиот распоред за да не се преоптоварувате со вашиот нов животен план. Бидете трпеливи и вредни да добиете позитивни повратни информации …

Дневен хороскоп за 26 јули: Одговорностите ви го насочуваат патот по кој ќе треба да се движите Read More »

Дневен хороскоп за 25 јули: Покажете дека имате желба за компромис

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 25 јули, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.   Овен   Некој е на ваша страна, но тоа не е доволен услов да ги реализирате вашите планови. Дополнителната посветеност на обврските е добар начин за контрола на напнатоста. Некој ве иритира со своето однесување. Избегнувајте друштво кое не …

Дневен хороскоп за 25 јули: Покажете дека имате желба за компромис Read More »

Дневен хороскоп за 24 јули: Насочете ја вашата енергија кон нешто креативно

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 24 јули, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Опуштениот и пријателски пристап кон лицата од спротивниот пол, сигурно ќе ви донесе дополнителни поени. На професионално поле, денот е добар за неформални работи, па ќе се занимавате со таквите обврски. Хонорарно ангажираните ќе имаат доста работа. Некои ќе …

Дневен хороскоп за 24 јули: Насочете ја вашата енергија кон нешто креативно Read More »

Дневен хороскоп за 23 јули: Немојте да ветувате повеќе отколку што можете да исполните

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 23 јули, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Не грижете се поради малите нешта во вашата врска денес, бидејќи вашето внимание ќе биде насочено кон далеку поголеми, повозбудливи и дефинитивно поважни работи. Сегашното планетарно влијание може да предизвика стагнација во вашите желби и на вашиот партнер, но …

Дневен хороскоп за 23 јули: Немојте да ветувате повеќе отколку што можете да исполните Read More »

Дневен хороскоп за 22 јули: Светот се врти околу зборовите и идеите

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 22 јули, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Во врската, некој од вас двајцата ќе се обиде по секоја цена да го наметне своето мислење. Веројатно дека тоа ќе бидете вие. На работа, на повидок е конфликт или недоразбирање со претпоставените. Иако бргу ќе помине, подобро воопшто …

Дневен хороскоп за 22 јули: Светот се врти околу зборовите и идеите Read More »

Венера во Девица: Поволна љубовна атмосфера за три хороскопски знаци

Венера влегува во знакот на Девицата овој месец и за овие три знаци е одлично време за љубов, почнувајќи од од 21-ви јули. Венера е планета на љубовта и убавината. Венера ни носи задоволство, хармонија во нашите односи и нè инспирира да ја бараме убавината. Девицата е знак кој најмногу се поврзува со перфекционизам и …

Венера во Девица: Поволна љубовна атмосфера за три хороскопски знаци Read More »

Дневен хороскоп за 21 јули: Обидете се да не акумулирате нервоза

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 21 јули, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен На работа се наоѓате во незавидна позиција и смислувате различни решенија, но некој од соработниците ќе делува поефикасно. Дадете сѐ од себе за да бидете поисполнителни. Партнерот ќе има различни забелешки на вашето однесување. Се чини дека немате убедливо …

Дневен хороскоп за 21 јули: Обидете се да не акумулирате нервоза Read More »

Хороскоп на древните Маи: Откријте кој е вашиот знак и што значи тој

Постојат 19 знаци во астрологијата на античките Маи. Сите имаат траење од 20 дена, освен еден што трае само пет. Тој знак се карактеризира со духови и нарушувања на рамнотежата. „Ch’en “ – 2 јануари до 21 јануари Значење: Црна Бура, Црно Небо, Месечина, Еден Цвет, Запад Интерпретација: Родените во овој знак се ноќни луѓе. …

Хороскоп на древните Маи: Откријте кој е вашиот знак и што значи тој Read More »

Дневен хороскоп за 20 јули: Барате одговори на сите страни, а одговорот лежи во вас

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 20 јули, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен И понатаму одите кон подобро, но вложувате се повеќе напор. Служете се со знаење, хумор и шеги за да си олесните. Немојте да мислите дека некои проблеми ќе исчезнат сами од себе. Компромиси во односите ќе најдете со помош …

Дневен хороскоп за 20 јули: Барате одговори на сите страни, а одговорот лежи во вас Read More »