Категорија: Филм и ТВ

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Лејди Гага, Пол Макартни и Били Ајлиш подготвуваат голем концерт од своите домови: „Еден свет: Заедно дома“

Слободен печат
Пејачката Лејди Гага со организацијата „Глобал ситизен“ досега собра 35 милиони долари за борба против коронавирусот, а ќе организира и специјално ТВ-шоу, во кое, меѓу...
Магазин Филм и ТВ

Ова е моментално најгледната серија на Нетфликс! (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарната шпанска серија која обработува тема за група на разбојници предводени од „Професор“ со амбициозен план да стекнат милијарди евра, започна со емитувањето на четвртата...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Филмски карантин за овој четврток: 10-те најдобри улоги на фантастичната Мерил Стрип (ВИДЕО)

Слободен печат
Многумина ја сметаат за најдобрата актерка на нашето време, а многумина велат и дека е најдобрата актерка на сите времиња, иако Мерил Стрип е многу...
Магазин Филм и ТВ

„ЕКВ“ го претставија новиот тапанар, Боб Дилан го објави деветтиот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат
Денешниот ден, 9 април, ќе по паметиме по неколку важни настани кои ја одбележаа музиката низ историјата, а за кои ќе имате прилика да прочитате...
Магазин Филм и ТВ

Властите казнија актерка бидејќи приредила „корона забава“ за роденденот на својот сопруг

Слободен печат
Нигериската актерка Функе Акинделе-Бело (42) е уапсена откако и покрај карантинот и забраните за собирања, таа му приредила на својот сопруг роденденска забава. Ѕвездата од...
Магазин Филм и ТВ

„Браво старци, се уште сме живи: Порака на Лазар Ристовски од која треба да се засрамат помладите (ВИДЕО)

Михаило Донев
Актерот Лазар Ристовски во самоизолација сними видеопорака која им ја упати до најстарите граѓани на Србија. – Браво, старци, се уште сме живи. Малку несредени,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Херојот Бак во полн сјај: Екранизацијата на „Повикот на дивината“ носи животни поуки и авантура за вистинско уживање

Михаило Донев
Зарем може да се замисли нечие детство без приказната за кучето Бак, односно култната книга „Повикот на дивината“ од писателот Џек Лондон? Бак е кучето...
Магазин Филм и ТВ

Од Џибони до Дубиоза: Миле Кекин и пријателите објавија спот за песната „Ово че прочи“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Инспириран од актуелната ситуација поради коронавирусот, но и од неодамнешниот силен земјотрес во Загреб, фронтменот на групата „Хладно пиво“, Миле Кекин, напиша нова песна со...
Магазин Филм и ТВ

Ново ТВ шоу на Џенифер Лопез: Ова девојче и ги насолзи очите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Џенифер Лопез со „обичните“ луѓе… Популарната пејачка, Џенифер Лопез на својот Инстаграм профил објави видео со кое го најави излегувањето на новата емисија, чиј продуцент...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Ќерката на трагично настраданиот актер сподели досега необјавено видео од својот татко (ВИДЕО)

Слободен печат
Ќерката на ѕвездата од филмот „Брзи и бесни“ Пол Вокер, Медоу објави видео од својот татко кој никој досега не го видел. На снимката се...