Категорија: Филм и ТВ

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Роберт Де Ниро и Леонардо Дикаприо нудат улога во филм на Скорсезе за оние кои ќе донираат! (ВИДЕО)

Еспресо
Холивудските ѕвезди Роберт Де Ниро (76) и Леонарди Дикаприо (45) го промовираат предизвикот наречен „All In Challenge“, а се повеќе познати личности се преклузуваат во...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Том Харди се враќа во својата стара улога, а фановите се воодушевени! (ВИДЕО)

Слободен печат
Британскиот актер Том Харди ќе и се врати на својата стара улога, односно ќе чита приказни за деца на каналот „Cbeebies“. Истото ова славниот актер...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„La casa de papel“ повторно во центарот на вниманието – серија која не смеете да ја пропуштите! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ако имате профил на која било социјална мрежа и не сте навикнати да ги следите трендовите, веројатно сте свесни дека постои серија наречена „La casa...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Тензични психолошки трилери со кои нема ниту да забележите дека сте во карантин! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сосема е нормално во период кога сите сме во карантин да ви е здодевно, бидејќи на никој не му е лесно да издржи дома, посебно...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Кои се ликовите од песните на Џони Штулиќ? (ВИДЕО)

Слободен печат
Бранимир Џони Штулиќ, фронтменот на групата „Азра“ е една од најголемите рок-икони на овие простори, а денес полни 67 години. Штулиќ се повлече од јавноста,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Овие пет серии задолжително морате да ги погледнете додека сте во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат
Без разлика дали преферирате драма, акција или политички теми, на оваа листа сигурно ќе најдете барем една серија, која со своите тензични дејствија и заплети...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „I still believe“ е биографска драма за една несекојдневна љубов

Михаило Донев
Иако премиерите за повеќето филмови во 2020 година ќе мораат да почекаат поради коронавирусот, сепак има и такви кои веќе излегоа, па гледачите ги добија...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Пристигнува првиот филм за коронавирусот: Погледнете го трејлерот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во екот на пандемијата од коронавирусот доаѓа информацијата за снимањето на првиот филм за Ковид 19, а трејлерот веќе може да се погледне и на...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Лејди Гага, Пол Макартни и Били Ајлиш подготвуваат голем концерт од своите домови: „Еден свет: Заедно дома“

Слободен печат
Пејачката Лејди Гага со организацијата „Глобал ситизен“ досега собра 35 милиони долари за борба против коронавирусот, а ќе организира и специјално ТВ-шоу, во кое, меѓу...
Магазин Филм и ТВ

Ова е моментално најгледната серија на Нетфликс! (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарната шпанска серија која обработува тема за група на разбојници предводени од „Професор“ со амбициозен план да стекнат милијарди евра, започна со емитувањето на четвртата...