7.1 C
Скопје

Категорија: Филм и ТВ

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Ема Корин откри дека заради улогата на принцезата Дајана во серијата „The Crown“ завршила во болница

Слободен Печат
Најновата сезона на серијата „The Crown“ излезе неодамна и, точно на време, ѕвездата Ена Корин прозборе за искуството да ја глуми принцезата Дајана. 24-годишната актерка...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена Филм и ТВ

Почина српскиот актер Иван Бекјарев

Слободен печат
Познатиот српски актер Иван Бекјарев почина денес на 74 години од последици од коронавирусот. Бекјарев, како што известуваат српските медиуми, со коронавирусот се заразил минатиот...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Де Ниро сменил 70 модни комбинации во филмот „Казино“, Шерон Стоун 40, но тоа не е најлудата работа…

Слободен печат
Буџетот за костимите во остварувањето на режисерот Мартин Скорсезе изнесувал неверојатен милион долари… Филмот „Казино“ (1995 година) на режисерот Мартин Скорсезе е еден од најпопуларните...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Силвестер Сталоне ќе се приклучи на екипата на филмот „The Suicide Squad“

Слободен Печат
Актерот Силвестер Сталоне е последното име што ќе се приклучи на култната екипа на филмот „The Suicide Squad“. Главниот режисер на франшизата, Џејмс Ган, ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Серијата „His Dark Materials“ наскоро се враќа со втора сезона

Слободен Печат
Една од најпопуларните серии минатата година беше дефинитивно „His Dark Materials“. Оние кои ја гледале првата сезона несомнено знаеја дека ќе следува втора чија премиера...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Како Адам Сендлер успеа да го освои Нетфликс?

Слободен печат
Филмот „Hubie Halloween“ со Адам Сендлер во главната улога е најуспешниот филм на Нетфликс во 2020 година, тој постигна извонреден успех иако излезе на 7-ми...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Сите со нетрпение ги очекуваат: Метју Пери откри кога ќе продолжи снимањето на „Пријатели“

Слободен печат
Конечно имаме одговор, благодарение на Чендлер Бинг… Како и многу други продукции, снимањето на „HBO Max“ специјалот на ТВ серијата „Пријатели“ беше одложено уште на...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Ја критикуваа поради лаги и стереотипи, но „Емили во Париз“ добива и втора сезона

Слободен печат
Нетфлик штотуку даде зелено светло за снимањето на втората сезона од серијата „Емили во Париз“, на Дарен Стар, авторот на „Сексот и градот“, „Беверли Хилс...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Лашана Линч одблизу: Првата афроамериканка пишува историја со својата улога во „007“

Слободен Печат
Британската актерка Лашана Линч (32) почна сигурно да чекори во филмската индустрија. Нејзината најнова улога, која воедно ќе биде дефинирачка за нејзината кариера е голем...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ФОТО: Европски музички награди 2020 – Парада на кич и голотија

Слободен Печат
Со оглед на тоа што не беа централно лоцирани ниту во еден град, Ем-ти-ви наградите сепак успеаја да ја прошират забавата низ целиот свет. Европските...