Категорија: Филм и ТВ

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Филмовите повеќе нема да бидат исти: Ништо од љубовните сцени поради пандемијата на коронавирусот

Слободен печат
Филмските сетови низ светот се затворени поради пандемијата на коронавирусот. Со оглед на тоа дека започна попуштањето на мерките, актерите наскоро би можеле да се...
Магазин Магазин слајдер Ретро Филм и ТВ

Мрачните тајни од златната доба на Холивуд: Ваделе заби поради улогите и децата ги чувале во црни кутии!

Слободен Печат
Златната доба на Холивуд делува како нешто многу гламурозно, но всушност не е. Старите холивудски филмови кријат многу тајни. Овие вознемирувачки факти ретко кој ги...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Илон Маск и Том Круз ќе снимаат филм во вселната! Возможна или невозможна мисија?

Слободен печат
На интернет почнаа да се шират гласини дека Илон Маск и Том Круз се подготвуваат за снимање филм во вселената, во соработка со НАСА. Иако...
Магазин Филм и ТВ

Големиот хит на групата „Квин“, „We Are The Champions“ стана „You Are The Champions“ во чест на здравствените работници (ВИДЕО)

Слободен печат
Членовите на групата „Квин“, Брајан Меј и Роџер Тејлор, и нивниот нов вокал Адам Ламберт, го преработија нивнио легендарен хит „We Are The Champions“ и...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Контроверзниот документарец за принцезата Дајана ги разбесни принцовите: Сакала да се убие 4 пати!

Слободен печат
Ни кралското семејство ни семејството на принцезата Дајана нема да учествуваат во контроверзниот документарец, тие одбиле да зборуваат и да снимаат. Продуцентите планираат четири продолженија,...
Вести Живот Забава Магазин Свет Слајдер Филм и ТВ

Генијално: Поради коронакризата, Литванците го претворија најголемиот аеродром во спектакуларно кино (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат.
Додека товарен авион одлета од писта на аеродромот VNO во четвртокот во Вилниус, на растоjaние од само сто метри, поголем број луѓе гледаа филм од...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Никол Кидман призна дека поради семејството одбива улоги!

Слободен Печат
„Тој е прилично нервозен“, вака во кратки црти Никол Кидман го опиша својот сопруг, музичарот Кит Урбан кого го запозна во 2005 година. Судбоносната средба...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

40 години од смртта на Хичкок, еве кои биле неговите легендарни русокоси и каков трауматичен однос имал со нив

Слободен печат
„Единствен начин да се ослободам од своите стравови е за нив да снимам филм“, изјавил во една прилика прочуениот режисер Алфред Хичкок кој, меѓу бројните...
Магазин Филм и ТВ

Коронавирусот ги измени правилата за доделување на следните Оскари

Слободен печат
Американската академија за филм и наука, која е организатор на доделувањето на престижната награда Оскар, најави дека поради престанувањето на работата на кината поради коронавирусот,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Десет дена ќе можете бесплатно да гледате филмови на Јутјуб (ВИДЕО)

Слободен печат
„We Are One“ е глобален филмски фестивал кој заеднички го организираат филмските фестивали и Јутјуб, а сите собрани средства се наменети за борбата против пандемијата...