Категорија: Филм и ТВ

Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Некогаш беше секс-симбол, а денес едвај го препознаваат на улица (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Ник Нолти (78), кој во кариерата снимил повеќе од 50 филмови, а бил и три пати номиниран за Оскар, денес изгледа непрепознатливо. Во младоста...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Ретко кој денес би ја препознал: Актерка која важеше за една од НАЈУБАВИТЕ, но БОЛЕСТА го направила своето! (ФОТО)

Слободен печат
Американската актерка Кетлин Тарнер важеше за една од најубавите холивудски актерки. Меѓутоа, додека на филмското платно блескаше, во исто време имаше и многу здравствени проблеми....
Магазин Филм и ТВ

Погледнете како изгледа денес „Палавиот Денис“ (ФОТО)

Слободен печат
Речиси да не постои личност на која филмот „Палавиот Денис“ не и го одбележа детството. Мејсон Гембл кој го толкуваше ликот на Денис, благодарение на...
Магазин Филм и ТВ

Сунчица Уневска учествува во изборот на Би-Би-Си за 100 најдобри филмови режирани од жени

Слободен печат
Познатата филмска критичарка Сунчица Уневска е една од реномираните филмски експерти, кои на покана на Би-Би-Си, учествуваа во изборот на 100 најдобри филмови во светската...
Магазин Филм и ТВ

Почина Шели Морисон, актерката од „Вил и Грејс“

Слободен печат
Шели Морисон, актерката која глумеше во популарната серија „Вил и Грејс“, почина на 83-годишна возраст во Лос Анџелес. Морисон во серијата ја толкуваше улогата на...
Еспресо Магазин Филм и ТВ

Мартин Скорсезе ќе прими награда на „Palm Springs International Film Festival“

Слободен Печат
Мартин Скорсезе и неговиот филм „The Irishman“ ќе бидат наградени на Меѓународниот филмски фестивал во Палм Спрингс, на почетокот на наредната година, пишува variety.com. Познатиот...
Магазин Филм и ТВ

Битка за ранетите: Пет децении од најпознатиот партизански филм „Неретва“ (ФОТО)

Слободен печат
Во некогашната југословенска кинематографија, која низ годините беше оценувана со мошне високи оценки, посебно место заземаа партизанските филмови со кои беше овековечена ослободителната борба на...
Магазин Филм и ТВ

Во „Ѓаволот од соседството“ откриена непростива грешка

Слободен печат
Од платформата за стримување на филмови – Нетфликс, објавија дека ќе интервенираат во документарецот за холокаустот наречен „Ѓаволот во соседството“ откако полската влада предупреди дека...
Еспресо Филм и ТВ Шоу биз

Поранешната филмската дива се повеќе личи на својот татко, фронтменот на „AEROSMITH“ (ФОТО)

Слободен Печат
Кај многумина се уште предизвикува насмевка кога ќе се сетат на прекрасната Лив Тајлер во „Украдена убавина“, а исто така и вилата Арвен во „Господар...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Актерот УМИРАШЕ ПРЕД КАМЕРИТЕ: Падна среде реалното шоу, а тогаш ЗАПОЧНА АГОНИЈАТА која заврши трагично (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Тајванската ѕвезда Годфри Гао (35) падна во текот на гостувањето на реалното шоу „Chase me“, во кое натпреварувачите мораат да имаат исклучителна физичка подготвеност со...