7.1 C
Скопје

Категорија: Филм и ТВ

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Се снима продолжение на „Resident Evil“: Сѐ уште е неизвесно дали Мила Јововиќ ќе глуми во филмот

Слободен Печат
Новиот филм во голема мера ќе се базира на оригиналните видео игри на Capcom Resident Evil, кои отсекогаш биле основа за други адаптации. Верувале или...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Критичарите реагираат: „Емили во Париз“ е клише за главниот град и за Французите

Слободен печат
Новата серија што беше најавувана како своевидно продолжение на култната серија „Сексот и градот“, по прикажување на првата сезона ја разбранува француската јавност, а критичарите...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Идеален филм за теоретичарите на завери: Снимен во тајност, трејлерот го погледнаа 6 милиони луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат
Во првите 72 часа трејлерот го погледнале шест милиони луѓе… Оскаровецот Алекс Гибни речиси во тајност го сними документарецот за панцемијата на коронавирусот. Авторот на...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Филмските студија поради коронавирусот на големо ги откажуваат блокбастерите

Слободен печат
Експанзијата на коронавирусот и стравот од финансиски загуби ги натера големите филмски студија да ја откажат премиерата на своите блокбастери. Не долго откако од „MGM“...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Пред 30 години беше емитувана првата епизода од „Беверли Хилс“ – Ѕвездите од серијата се присетија на годишнината (ФОТО)

Слободен печат
На 4-ти октомври 1990 година беше емитувана првата епизода na легендарна серија „Беверли Хилс, 90210“. На јубелејната годишнина се присетија ѕвездите од ова остварување… Актерката...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Улогата која го прослави Бред Пит очајнички ја посакувал друг холивудски заводник – „Бев лут и долго време не сакав да го гледам филмот“

Слободен печат
Бред Пит денеска е голема ѕвезда и по него лудуваат многу жени во светот, но пред 30-на години кога тој беше на почетокот на кариерата,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Со години убивал луѓе без никој да забележи: Приказната за најпознатиот сериски убиец од Шкотска стана хит серија

Слободен печат
Името Денис Нилсен Дес се изговараше со страв кога на почетокот на 80-те години на минатиот век тој беше уапсен во Лондон за убиство на...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Дина“ се очекува да биде најголемиот блокбастер на годината

Слободен печат
Новата верзија на „Дина“, сработена според делото на славниот автор Френк Херберт, се очекува да биде најголемиот филмски хит за 2020 година. Режисерот Денис Вилнев...
Забава Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Дејвид Гета и Сиа создадоа нов светски хит (ВИДЕО)

Слободен печат
Светски познатиот диџеј Дејвид Гета и пејачката Сиа ја израдуваа публиката со спотот за песната „Let’s Love“… Низ песната се протега звук од 80-те, а...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

AC/DC објавија дел од новата песна „Shot in the Dark” (ВИДЕО)

Слободен печат
Триесет секунди тизер од новата песна „Shot in the Dark” на рок групата AC/DC собра за кратко време повеќе од 5.500 коментари. „Го преслушав овој...