Категорија: Автомагазин

Автомагазин Магазин

„Олдтајмери“ од Делчево учесници на Ретро-парада во Благоевград

Слободен печат
По одлично организираното 4-то Ретрокар шоу во Делчево, членовите на здружението ,,King’s of the roads” учествуваа на 16-тата Ретро-парада, која се одржа во Благоевград, Република...
Автомагазин Магазин

Љубителите на високи октани уживаа на денешниот собир (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Денеска во организација на Авто Мото Клубот – АСУЦ се оддржа петтиот по ред собир на сопственици на возила од целата држава. На полигонот во...
Автомагазин Магазин

Покрај автомобили, VW ќе прави и електрични тротинети (ВИДЕО)

Слободен печат
Германскиот автомобилскиот концерн „Volkswagen“ освојува нов параз и со кинеска стартап компанија има во план да произведува електрични тротинети, пишува германски „Welt“. Станува збор за...
Автомагазин Магазин

Започна производството на електричниот „SUV“ – „EQC“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Во фабриката во Бремен, гигантот од Штутгарт го стартуваше производството на својот прв електричен „SUV“ модел – „EQC“. Според информациите, „EQC 400 4MATIC“ има автономија...
Автомагазин Магазин

Новиот McLaren дебитира на 15 мај (ВИДЕО)

Слободен печат
Британскиот производител ја најави премиерата на новиот „Grand Tourer“ модел. „McLaren GT“ ќе биде претставен во среда, 15 мај како еден до 4-те нови модели...
Автомагазин Магазин

Фотограф го „оддува“ Audi R8 на илјадници парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат
Швајцарскиот фотограф Фабиан Офнер го претстави својот нов проект од серијата „оддување“ на делови на автомобили. Овој пат тој користеше вистински автомобил – „Audi R8“,...
Автомагазин Магазин

За само неколку секунди изгоре најпродаваниот електричен автомобил во светот (ВИДЕО)

Слободен печат
Безбедносните камери снимија како автомобил Тесла се запали во јавна гаража, без никакво надворешно влијание. За само неколку секунди најпродаваниот електричен автомобил на светот, исчезна...
Автомагазин Магазин

„Kia“ има „луто пиперче“ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Јужнокорејскиот бренд „Kia“ во Њујорк ја претстави својата визија за електричниот кросовер. Во Менхетен беше претставен концептот „HabaNiro“ (oд „хабанеро“, едни од најлутите видови пиперки),...
Автомагазин Магазин

Кинеската компанија „BYD“ претстави автобус долг 27 метри

Слободен печат
Кинеската автомобилска компанија „BYD“ (Build Your Dream) го претстави најдолгиот електричен автобус во светот K12A. Автобусот е долг 27 метри со два зглоба, и изгледа...