Автомагазин- Page 6 of 9 - Слободен печат

Category : Автомагазин

Автомагазин Магазин

BMW ја претстави својата електрична иднина (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Конференцијата BMW #NEXTGen во Минхен беше местото за презентација на нов концептен модел кој би можел да стане претходник на сосема нов спортски автомобил. Навистина,...
Автомагазин Магазин

Citroen го „убива“ C4 Cactus по само една генерација

Слободен печат
Citroen C4 Cactus нема да ја дочека втората генерација, потврди директорот за производство на овој автомобилски бренд, Ксавије Пежо. Тој рече дека Citroen наместо овој...
Автомагазин Магазин

Eлектричниот MINI пристигнува во јули (ВИДЕО)

Слободен печат
Новиот модел на компанијата ќе ја има ознаката Cooper SE, а е базиран на концептот MINI Electric од 2017 година. MINI објави и „тизер“ со...
Автомагазин Магазин

Македонското „Фиќо“ на струја, во „Њујорк Тајмс“

Слободен печат
Првиот електричен автомобил ЗАС Г20 произведен и развиен во нашата земја се најде на страниците на „„Њујорк тајмс” опишувајќи го како трансформација на малиот култен...
Автомагазин Магазин

Lexus сериозно го обнови GX

Слободен печат
По пет години, Lexus GX за прв пат доби сериозен редизајн, а главна цел на компанијата е да го доведе изгледот на моделот во согласност...
Автомагазин Магазин

Вака ќе изгледа Series 8 Gran Coupe!

Слободен печат
Неколку фотографии на BMW Series 8 Gran Coupe, моделот за 2020 година, „протекоа“ на интернет во пресрет на премиерата на моделот, која е закажана за...
Автомагазин Магазин

Новиот Volkswagen Touareg сега достапен и со V8 мотор со 900 Nm!

Слободен печат
Најмоќниот Volkswagen од сега е достапен за нарачка со V8 TDI мотор. Со 310 kW / 421 КС, тој е еден од најмоќните SUV со...
Автомагазин Магазин

Започна производството на новиот Porsche 911 Speedster!

Слободен печат
911 Speedster веќе предизвика сензација кога беше претставен како концепт возило. Сега Porsche го става овој двосед со отворен покрив во производство. 911 Speedster ја...
Автомагазин Магазин

Mustang Shelby GT500 доби над 700 коњски сили (ВИДЕО)

Слободен печат
Точните карактеристики на обновениот Ford Mustang Shelby GT500 засега остануваат во тајност, но американската компанија не се поколеба да го покаже моделот на потенцијални купувачи...
Автомагазин Магазин

Audi A6 Allroad за 2020 година (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Audi на почетокот на овој месец ја претстави „крос“ верзијата на моделот A6 Avant, a благодарејќи на повеќето фотографии и видео содржини, сега можеме да...