Категорија: Автомагазин

Автомагазин Магазин

Porsche ги претстави новите 911 Carrera Coupé и Carrera Cabriolet (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Серијата 911 го поздравува новиот член: Porsche ја проширува својата осма генерација со 911 Carrera. Новиот спортски автомобил се лансира како Купе и Кабриолет, и...
Автомагазин Ви Препорачуваме Магазин

Првиот Harley-Davidson на струја чини 30.000 долари (ФОТО/ВИДЕО)

Слободен печат
Harley-Davidson го претстави својот прв електричен мотор LiveWire кој се истакнува со своите импресивни динамички перформанси, напредната технологија и екслузивниот изглед, кој има карактер кој...
Автомагазин Ви Препорачуваме Магазин

Новите автомобили од кои сопствениците се најзадоволни

Слободен печат
Американската агенција JD Power објави уште една анкета врз основа на истражувањето на новите сопственици на автомобили. Тие ги користеа своите возила 90 дена по...
Автомагазин Магазин

Volvo подготвува уште два SUV модели

Слободен печат
Подоцна во оваа година, Volvo ќе ја претстави целосно електричната верзија на компактниот SUV XC40, но тоа нема да биде единствената голема вест од шведскиот...
Автомагазин Магазин

Новиот Audi R8 ќе биде на струја

Слободен печат
Меѓутоа, компанијата од Инглоштад се уште нема одлучено каков вид на мотори ќе користи овој модел. Директорот на одделението Audi Sport, Оливер Хофман истакна дека...
Автомагазин Магазин

Cupra Formentor следната година пристигнува на пазарот

Слободен печат
На крајот од минатата година компанијата Cupra, која се одвои од SEAT во сопствен под-бренд, го покажа моделот Cupra Formentor. Спортскиот кросовер на пазарот ќе...
Автомагазин Магазин

Големо промашување на Mercedes – крај за X-Сlasѕ

Слободен печат
И покрај позитивните критики при дебито, одличниот V6 погон и размислувањето за V8 верзија, планирањето на подолжена верзија, X-Сlasѕ ќе престане да се произведува. Како...
Автомагазин Магазин

Пристигна електричниот Lotus со 2.000 KS (ВИДЕО)

Слободен печат
Британскиот производител на спортски возила, Lotus го претстави својот, но генерално и прв британски целосно електричен хиперавтомобил – Evija. Evija e првиот производ на Lotus...
Автомагазин Магазин

FCA вложува 700 милиони евра во новиот електричен FIAT 500

Слободен печат
Во годината во која се одбележува 80 години од отворањето на фабриката на FIAT – Мирафиори во Торино каде се подготвува целосно новиот електричен модел....
Автомагазин Магазин

Како Bentley го замислува „гран туризмо“ автомобилот на иднината (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако можеби 2035. година ни се чини далечна, автомобилските компании веќе сега прават планови за моделите кои ќе се произведуваат за 15-тина години. Bentley по...