Автомагазин- Page 4 of 9 - Слободен печат

Category : Автомагазин

Автомагазин Магазин

Италијанска убавина – 965 KС во 150 примероци (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Италијанската компанија Puritalia Automobili во текот на пролетта го престави својот суперавтомобил Berlinettа, кој на патиштата ќе се појави наесен. Berlinetta e хибрид во кој...
Автомагазин Магазин

Audi најави шест нови RS модели

Слободен печат
Германскиот премиум гигант Audi со таинствена фотографија најави нови RS модели. До крајот на оваа година се очекуваат два целосно нови автомобили од оваа серија,...
Автомагазин Магазин

Пет нови модели ќе го спасуваат Jaguar Land Rover

Слободен печат
Jaguar Land Rover започнува со програма за спасување, која предвидува лансирање на пет нови модели и сериозни инвестиции во надградба на производството – мерки што...
Автомагазин Магазин

Совршена SUV алтернатива – Audi A4 Allroad (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Германскиот производител Audi го претстави редизајнираниот Audi A4 Allroad, премиум караван кој може се. Простран, практичен, луксузен, со високи перформанси и зголемено растојание од земја,...
Автомагазин Магазин

Porsche ги претстави новите 911 Carrera Coupé и Carrera Cabriolet (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Серијата 911 го поздравува новиот член: Porsche ја проширува својата осма генерација со 911 Carrera. Новиот спортски автомобил се лансира како Купе и Кабриолет, и...
Автомагазин Ви Препорачуваме Магазин

Првиот Harley-Davidson на струја чини 30.000 долари (ФОТО/ВИДЕО)

Слободен печат
Harley-Davidson го претстави својот прв електричен мотор LiveWire кој се истакнува со своите импресивни динамички перформанси, напредната технологија и екслузивниот изглед, кој има карактер кој...
Автомагазин Ви Препорачуваме Магазин

Новите автомобили од кои сопствениците се најзадоволни

Слободен печат
Американската агенција JD Power објави уште една анкета врз основа на истражувањето на новите сопственици на автомобили. Тие ги користеа своите возила 90 дена по...
Автомагазин Магазин

Volvo подготвува уште два SUV модели

Слободен печат
Подоцна во оваа година, Volvo ќе ја претстави целосно електричната верзија на компактниот SUV XC40, но тоа нема да биде единствената голема вест од шведскиот...
Автомагазин Магазин

Новиот Audi R8 ќе биде на струја

Слободен печат
Меѓутоа, компанијата од Инглоштад се уште нема одлучено каков вид на мотори ќе користи овој модел. Директорот на одделението Audi Sport, Оливер Хофман истакна дека...
Автомагазин Магазин

Cupra Formentor следната година пристигнува на пазарот

Слободен печат
На крајот од минатата година компанијата Cupra, која се одвои од SEAT во сопствен под-бренд, го покажа моделот Cupra Formentor. Спортскиот кросовер на пазарот ќе...