1 C
Скопје

Категорија: Автомагазин

Автомагазин Магазин

Фотограф го „оддува“ Audi R8 на илјадници парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат
Швајцарскиот фотограф Фабиан Офнер го претстави својот нов проект од серијата „оддување“ на делови на автомобили. Овој пат тој користеше вистински автомобил – „Audi R8“,...
Автомагазин Магазин

За само неколку секунди изгоре најпродаваниот електричен автомобил во светот (ВИДЕО)

Слободен печат
Безбедносните камери снимија како автомобил Тесла се запали во јавна гаража, без никакво надворешно влијание. За само неколку секунди најпродаваниот електричен автомобил на светот, исчезна...
Автомагазин Магазин

„Kia“ има „луто пиперче“ (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Јужнокорејскиот бренд „Kia“ во Њујорк ја претстави својата визија за електричниот кросовер. Во Менхетен беше претставен концептот „HabaNiro“ (oд „хабанеро“, едни од најлутите видови пиперки),...
Автомагазин Магазин

Кинеската компанија „BYD“ претстави автобус долг 27 метри

Слободен печат
Кинеската автомобилска компанија „BYD“ (Build Your Dream) го претстави најдолгиот електричен автобус во светот K12A. Автобусот е долг 27 метри со два зглоба, и изгледа...
Автомагазин Магазин

Вака изгледа типичниот автоотпад во Дубаи! (видео)

Слободен печат
Отпадите за автомобилите ретко се поврзуваат со весело расположение. Таму се испраќаат возила кои веќе не се во можност да се возат на патиштата. Сепак,...
Автомагазин Магазин

Најпродаваниот електричен автомобил во светот стигна до 400.000 примероци

Слободен печат
Имено, моделот на „Nissan“ на струја овие денови ја достигна бројката од 400.000 продадени единици ширум светот. За овој резултат му беа потребни нешто повеќе...