16 C
Скопје

Категорија: Хроника

Хроника

Нови рочишта за „Монструм”, „Траекторија” и „Тарифа”

МИА Агенција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Монструм”, „Траекторија” и „Тарифа”. Случајот „Монструм”, кој се однесува за петкратното убиство...
Хроника

УЖАСНА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Црно „ауди“ се судри со возило на Брза помош ФОТО

Слободен печат
Автомобил од марката „ауди“ со скопски регистарски таблички се судри со возило на Брзата помош во близина на тутунскиот комбинат „Империјал тобако“. Во сообраќајката повредена...
Хроника

Рускоска откри кога ќе биде подигнато обвинението за организаторите на „27 април“

МИА Агенција
– Најдоцна до крајот на мај очекувам да биде подигнато обвинение за организаторите на случувањата во Собранието на 27 април 2017 година, но не очекувам...
Хроника

Болниот судија го одложи „Топлик“

Горан Наумовски
Поради боледување, денеска е одложено рочиштето за случајот „Топлик”. Овој предмет се однесува за продажбата на државното земјиште за изградба на комплексот „Сончев град” во...
Хроника

Серија докази се читаат на „Триста“

Горан Наумовски
Со презентација на писмени докази во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот „Трист“ на СЈО, во кој е обвинет поранешниот помошник министер за внатрешни работи...
Хроника

И денеска двајца каснати од кучиња скитници

Горан Наумовски
Во денешниот билтен на МВР има пријави за каснување од кучиња скитници. Станува збор за два одделни настани пријавени во полициските станици во Кисела Вода...
Хроника

Внимавајте кога паркирате: Камион прегази возач

Горан Наумовски
Вчера околу 15 часот на крстосницата меѓу булеварот „Борис Трајковски“ и улица „4“ бил прегазен Љ.А.(52) од камионот, кој го возел. Како што велат од...
Вести Хроника

Повреден мотоциклист

Горан Наумовски
Мотоциклист е повреден откако бил удрен од автобомил во Прилеп. Поради тешките телесни повреди веднаш е пренесен во градската болница во Прилеп, каде што му...
Хроника

Едно лице починало во сообраќајка во Скопје

МИА Агенција
Едно лице загинало во една од вкупно две сообраќајки што се случиле изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје. Во другата сообраќајка полесно е...
Хроника

„Топлик”, „Триста” и „Титаник 3″ на СЈО денеска во Кривичен

МИА Агенција
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Топлик” и „Титаник 3″ и „Триста”. Во случајот „Топлик”...