4 C
Скопје

Категорија: Хроника

Вести Хроника

Скопјанка починала на автобуска постојка

Слободен печат
На 06.04.2019 година во 09.30 часот во полициската станица „Центар“ од екипа на Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот „ВМРО“ во Скопје, на...
Вести Хроника

Силјановска со сочувство за смртта на Беличанец: Посебно боли кога смртта не била судбина

Слободен печат
Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова на својот профил на Фејсбук изрази сочувство за смртта на актерката Билјана Беличанец. „Секоја загуба боли. Веста за секоја смрт...
Вести Хроника

Весна Петрушевска: Мирно небо драга моја Бибс

Слободен печат
Весна Бејби Петрушевска преку својот фесјбук-пост се прости од Билјана Беличанец Алексиќ. „Многу тажно, најболните збогувања се оние кои се недокажани и никогаш необјасниви. Мирно...
Вести Хроника

Извршен увид во станот каде што беше пронајдена актерката Билјана Беличанец

Слободен печат
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи и со лекари по судска медицина синоќа изврши...
Вести Хроника

Зафирчев: Билјана нè напушти на најтрагичниот од сите можни начини, како античка хероина

Слободен печат
Васил Зафирчев преку Фесјбук се прости од актерката Билјана Беличанец. „Билјана Беличанец. Ретка билка со раскошен талент за цветање. Можеше да даде уште многу цутови....
Вести Хроника

Јелена Јованова се прости од Беличанец: Се надевам дека таму нема да те изневери никој

Слободен печат
Актерката Јелена Јованова која ја гледавме во хит македонските серии „Преспав” и „На терапија”, со емотивна порака се прости од нејзината постара колешка, Билјана Беличанец,...
Вести Хроника

Тасевски за Беличанец: Ми велеше да ја ставам и во шивална, само да е во Драмски

Слободен печат
Билјана Беличанец влезе во канцеларијата. Два месеци откако ме назначија за директор. Седна како на жар карши мене, зад клуб-масата. Да и пратам порака дека...
Вести Хроника

Дац: Билјана Беличанец беше мојот Петар Пан, замина во Недојдија

Слободен печат
Прераната смрт на актерката Билјана Беличанец, која беше пронајдена обесена во својот стан во Скопје ја шокираше актерската фела и воопшто Македонија. Драган Спасов Дац...
Вести Хроника

Сопругот на Билјана Беличанец ја пронашол актерката обесена во неговиот стан

Слободен печат
Сашо Миленковски, сопруг на актерката Билјана Беличанец Алексиќ, синоќа во 22.30 часот во  полициската станица Центар пријавил дека во неговиот стан на улица „Истарска“ ја...
Вести Хроника

Актерката Билјана Беличанец пронајдена мртва

Слободен печат
Актерката и поранешна градоначалничка на Општина Кисела Водa Билјана Беличанец вечерва е пронајдена мртва, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од МВР. Неофицијално, од извори на истрагата дознаваме...