Категорија: Хроника

Хроника

Спасовски: Осудувам какво било насилство, секој ќе одговара за направеното

МИА Агенција
Осудувам какво било насилство што се случува каде било и од каде било и секој мора да одговара за она што го има направено. Ова...
Хроника

Едно лице пренесено во Клинички центар, откако „БМВ” излета кај Смилковско Езеро

МИА Агенција
Автомобил марка „БМВ” попладнево излета од автопатот кај Смилковско Езеро при што со повреди се здобило едно лице. Од Министерството за внатрешни работи информираат дека...
Хроника

ВМРО-ДПМНЕ: Син на висок советник на Оливер Спасовски избодел полицаец

Слободен печат
Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека МВР под раководството на министерот од СДСМ Оливер Спасовски го допрело дното. – Според инфомациите кои ги објавија медиумите, син...
Хроника

Во велешко активни неколку шумски пожари

МИА Агенција
Уште еден шумски пожар над месноста викана „Неделна вода” во Велес изби утрово во 9:30 часот, каде гори нискостеблеста дабова шума. Во гаснењето се вклучени екипи...
Хроника

Грција: Уапсен државјанин на Северна Македонија, баран со германска потерница

МИА Агенција
При влез во Грција, бил уапсен 52 годишен државјанин на Северна Македонија кој се барал со европска потерница,  распишана од германските власти за учество во...
Хроника

Продолжува потрагата по маж кој исчезна во водите на Вардар во близина на Балиндол

МИА Агенција
Полициски екипи изутрината ја започнаа потрагата по маж кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Припадници на полицијата...
Хроника

Тепачка на Рузвелтова: Три лица пренесени на Клиника

Слободен печат
Три лица биле повредени со нож во групна тепачка која синоќа се случила на улицата „Франклин Рузвелт“ во Скопје, соопштуваат од МВР. На сите тројца...
Хроника

Маж исчезнал во водите на Вардар кaj Гостивар

Слободен печат
Припадници на полицијата и пожарникари повеќе од три часа трагаат по маж кој паднал во водите на Вардар на излезот од Гостивар. Гостиварец во полиција...
Хроника

Јакимовски останува во куќен притвор

Слободен печат
Поранешниот градоначалник на Општина Карпош Стевчо Јакимовски останува во куќен притвор и му се забранува комуникација со лица опфатени во кривичнно-правниот настан. -Постапувајќи по жалба...
Хроника

Пожар во Крњево, спасени верски објект, пчеларник и викендичка 

МИА Агенција
Пожар избувна денеска во кавадаречкото село Крњево, од Територијалната противпожарна единица велат за МИА дека не дозволиле пламените јазици да зафатат верски објект, пчеларник и...