Категорија: Хроника

Хроника

Невнимание на возачот причина поради која автомобилот утринава заврши во Охридското Езеро

МИА Агенција
Невнимание е причина за несекојдневната случка, кога автомобил утринава заврши во водите на Охридското Езеро. Увидот на полицијата за утврдување на околностите под кои возилото...
Хроника

Пронајдени остатоците од Цесната што се урна кај Солунска глава (ФОТО)

МИА Агенција
Министерството за внатрешни работи информира дека четворицата патници од авионот, што вчера полета од Охрид за Софија, а се урна во близина на Солунска глава,...
Хроника

Обвинетиот во „Таргет-Тврдина“ Тони Јакимовски заврши во болница

Обвинетиот Тони Јакимовски во случајот „Таргет-Тврдина“, откако  денеска на рочиштето се пожали на влошена здравствена состојба е примен во болница. Според образоложението, Јакимовски е згрижен...
Хроника

Му се слоши на Јакимовски, обвинет во „Таргет-Тврдина“

Горан Наумовски
Обвинетиот Тони Јакимовски во случајот „Таргет-Тврдина“ побара лекарска помош поради влошена здравствена состојба, односно покачен притисок, па судскиот совет даде пауза додека го прегледаат и...
Хроника

„Таргет- Тврдина“: Сведокот Костовски вкрстено испрашуван од обвинетиот Јакимовски

МИА Агенција
Со вкрстено испрашување на сведокот Звонко Костовски од странана обвинетиот Тони Јакимовски во Кривичен почна рочиштетоза предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство. Претходно обвинетиот Јакимовски...
Хроника

Автомобил излета во Охридското Езеро

МИА Агенција
Мало невнимание на возачот и моторно возило заврши во водите на Охридското Езеро. Незгодата во која нема повредени, се случи утрово на паркиралиште на кејот...
Хроника

Екипи на МВР, КИНСИВ, како и јавен обвинител, вршат увид на местото на вчерашната авионска несреќа

МИА Агенција
Екипи на МВР и на Комитетот за истражување на воздухопловни несреќи и сериозни инциденти (КИНСИВ), заедно со јавен обвинител, во моментов вршат увид на местото...
Хроника

Продолжува акцијата да се дојде до урнатата Цесна на Солунска глава

МИА Агенција
Екипи на МВР и на другите надлежни институции денеска ја продолжуваат акцијата да стигнат до остатоците од авионот Цесна кој вчера попладне се урна кај...
Вести Хроника

МВР го откри идентитетот на загинатите во авионската несреќа кај Солунска Глава

Слободен печат
Бугарските државјани Георги Бошнаков, неговата сопруга Калина и двете ќерки загинаа во авионската несреќа што попладнево се случи кај Солунска Глава, објавија дел од бугарските медиуми....
Вести Хроника

Невреме ја прекина потрагата по урнатиот авион кај Солунска Глава

МИА Агенција
Поради лошите временски услови вечерва е прекината потрагата по малиот авион од типот Цесна П210Н, кој попладнево се урна кај Солунска Глава при што загинаа четири...