Категорија: Хроника

Хроника

Гореше автомобил кај Сарај

Горан Наумовски
Пламна пожар во автомобил на скопската обиколница кај клучката за Сарај. Пожарот пламна во автомобил „опел“, а интервенираше и противпожарната служба. Сообраќајот по делницата кон...
Хроника

Обљубена девојка од Кавадарци

Малолетна кавадарчанка била обљубена од малолетен роднина, информацијата ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Пред два дена, околу 21 часот во полициската...
Хроника

Кучиња скитници искасале мажи

Горан Наумовски
Двајца мажи вчера во МВР пријавиле дека биле каснати од кучиња скитици. Синоќа во полициската станица Центар, А.Д. (21) од Скопје пријавил дека на булеварот...
Хроника

Падна дилер од Тетово

Горан Наумовски
Полицајци вчера извршиле претрес во домот и помошни простории од домот на Б.Л.(33) од Тетово. При претресот биле пронајдени повеќе пакувања со марихуана. Б.Л. е...
Хроника

Син претепал татко

Горан Наумовски
Вчера во 13:30 часот, 68-годишниот В.П. од селото Лескоец, телефонски во МВР пријавил дека бил физички нападнат од неговиот син. – Со тврд предмет тој...
Хроника

11 сообраќајки, деветмина повредени

Девет лица се полесно повредени во пет од вкупно 11 сообраќајки евидентирани во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Скопје. Во шест сообраќајни незгоди причинета...
Хроника

Му фрлиле бомба во двор во Драчево, оштетени три возила

Слободен печат
Непознато лице фрлило бомба кашикара во дворот од куќата на Н.И.(25), во скопско Драчево. Од силината на експлозијата, како што информираат од СВР Скопје, биле...
Хроника

Исчезна 56-годишна жена

МИА Агенција
Исчезната е 56-годишна жена, жител на селото Мождивњак, Кривопаланечко. Случајот го пријавила во полиција  нејзината снаа во текот на вчерашниот ден, информираат од Секторот за...
Хроника

Штипјанец во заложништво држел жена и нејзините две малолетни деца

МИА Агенција
Против 26-годишниот А.М. од Штип поднесенае е кривична пријава поради постоење  основи на сомнение дека сторил четири кривични дела, информираше денеска портпаролот на СВР-Штип, Гордана...
Хроника

Јавноста исклучена од „Трезор”

Судот ја исклучи јавноста од судењето за набавката на опрема за следење на комуникациите за потребите на Петтата управа при УБК поради сослушување на сведок,...