Категорија: Хроника

Хроника

Кривична пријава за стружанец кој пукал во дебарското село Џепиште

Слободен печат
Кривична пријава заработи жител на струшкото село Октиси кој пукал на домашна веселба во дебарското село Џепиште. -Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...
Хроника

Кривична пријава против шест полициски службеници вработени во СВР Скопје

Слободен печат
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Основното јавно обвинитество за гонење организиран криминал и корпуција – Одделението  за гонење на сторители...
Хроника

Пет лица се повредени во судир на скопски „пасат“ и кумановска „корса“ кај Охрид

Слободен печат
На 05.08.2020 во 11.15 часот било пријавено дека на магистралниот пат Кичево- Охрид, помеѓу селата Издеглавје и Песочани, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило...
Хроника

Автомобил удри 71-годишен пешак во Скопје

Слободен печат
На 05.08.2020 во 11.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од  бул.„Климент Охридски“ со ул.„Кирил и Методиј“ во Скопје, патничко возило „фиат“,...
Хроника

Возило излетало од патот и завршило на покрив од воденица во Македонска Каменица

Слободен печат
Патничко возило ,,фолксваген” излетало од регионалниот пат Делчево – Македонска Каменица, при што на влезот во Македонска Каменица оштети угостителски објект предизвикувајки значителна материјална штета....
Хроника

Македонски државјанин учествувал во сообраќајка во Албанија, каде загина едно лице

Слободен печат
Македонски државјанин учествувал во тешка сообраќајна несреќа што се случила на патниот правец Елбасан – Пеќин, во која загина едно лице. – На патниот правец...
Хроника

Полицијата трага по момчето кое палеше во природа

Слободен печат
До Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР, преку сервисот „Црвено копче“ пристигната е пријава за лице кое на сервисот за споделување на...
Хроника

Скопјанец ја пронашол својата мајка почината

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека скопјанец синоќа ја пронашол својата мајка почината. -На 04.08.2020 во 15.05 часот во СВР Скопје, од лекар од...
Слајдер Хроника

Таксист краде пакет пиво од трафика во Карпош (ВИДЕО)

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како маж кој вози такси, краде пакет пиво од трафика. Додека продавачот го услужува својот...
Хроника

Осумнаесетгодишник ранет со остар предмет во Жена-парк во Тетово

Слободен печат
Осумнаесетгодишен тетовец е ранет со остар предмет синоќа околу 23 часот во Жена-парк во Тетово, откако имал вербална расправија со две лица. Повредениот е хоспитализиран...